odkurzacz centralny

7 powodów, dla których inwestycja w odkurzacz centralny jest opłacalna

Odkurzanie może być uciążliwe – jest głośne, niewygodne i kosztowne, gdy co kilka lat wracasz do sklepu po nowy odkurzacz. Odkurzacze przenośne są zwykle ciężkie, śmierdzące i często sprawiają, że zastanawiasz się czy aby na pewno dobrze odkurzyłeś.

Jednym z najczęstszych nieporozumień dotyczących odkurzaczy centralnych jest to, że instalacja systemu w istniejącym domu wymaga gruntownego remontu i zburzenia ścian. Nie jest to prawdą bowiem jedyny wymagany otwór jest zakryty wlotową płytą nośną, a rury są zwykle prowadzone przez strych lub piwnicę. Poznaj siedem powodów, dla których warto rozważyć zainstalowanie w domu odkurzacza centralnego. Sklepy, takie jak na przykład https://koszykhydraulika.pl/odkurzacze-centralne,cp61,pl.html, oferują wszystkie niezbędne komponenty do instalacji odkurzacza centralnego.

1. Minimalny hałas odkurzacza centralnego

Większość ludzi zna głośny hałas powodowany przez przenośne odkurzacze. Rozmowa przez telefon, spanie i oglądanie telewizji są prawie niemożliwe, gdy ktoś odkurza. W przypadku centralnego odkurzacza nie ma żadnego hałasu. Dzieje się tak dlatego, że główne jego źródło, czyli silnik, znajduje się w garażu lub piwnicy, więc jedyny dźwięk jaki słychać pochodzi z powietrza przepływającego przez próżnię i samej głowicy próżniowej.

2. Odkurzacz centralny jest niezwykle łatwy w użytkowaniu

Wszyscy możemy się zgodzić, że niewiele osób lubi wykonywać prace domowe. Dzięki centralnemu systemowi odkurzania możesz pożegnać się z ciągnięciem ciężkiego odkurzacza. Odkurzacze centralne posiadają szeroką gamę akcesoriów, które pozwalają odkurzać miejsca, do których nigdy wcześniej nie dotarł zwykły odkurzacz. Nie ma innego systemu odkurzania, który pozwoli odkurzać tak wydajnie i skutecznie, jak system centralnego odkurzania.

3. Długie i spokojne użytkowanie odkurzaczy centralnych

Podczas gdy większość odkurzaczy przenośnych musi być wymieniana co kilka lat, po zainstalowaniu systemu centralnego odkurzania interesuje Cię tylko podstawowa konserwacja. Rozważ następujące zalety posiadania systemu centralnego odkurzania:

  • Brak przewodów zasilających i przedłużaczy;
  • Brak cząstek kurzu, które wywołują alergie;
  • Duży pojemnik na śmieci;
  • Brak problemów z filtrem;
  • Długie użytkowanie wszystkich części;
  • Kosztuje mniej niż urządzenia przenośne, które i tak z czasem trzeba wymieniać;
  • Lekki i łatwy w użyciu.

4. Dzięki odkurzaczowi centralnemu powietrze jest bezpieczniejsze dla alergików

Właściciele odkurzaczy centralnych często zauważają, o ile czystsze powietrze jest w ich domach. Przekłada się to przede wszystkim na korzystne warunki dla osób cierpiących na alergię. Powód jest prosty: systemy centralnego odkurzania usuwają brud, kurz z domu do głównej jednostki zasilającej w garażu lub piwnicy, gdzie są następnie usuwane na zewnątrz. Przenośne odkurzacze zawracają odkurzone alergeny z powrotem do powietrza w domu.

5. Odkurzacz centralny jest wszechstronny

Odkurzacze centralne mają możliwość dotarcia do innych miejsc i rodzajów powierzchni niż typowy odkurzacz przenośny, dzięki szerokiemu wyborowi akcesoriów dostępnych dla odkurzaczy centralnych. Długie węże i szereg narzędzi ułatwiają pracę przy czyszczeniu również samochodów. Dzięki temu także sprzątanie garażu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie wznieca kurzu i jest o wiele mniej kłopotliwy niż próba użycia domowego odkurzacza na zewnątrz.

6. Odkurzacz centralny sprawi, że sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne

Silniki odkurzacza centralnego mogą być nawet trzykrotnie mocniejsze niż silniki w odkurzaczach przenośnych, a ponieważ są przechowywane w stacjonarnym miejscu w garażu lub piwnicy, pozostają znacznie chłodniejsze. Oznacza to również, że odkurzacz centralny może działać o wiele dłużej niż odkurzacze przenośne, co pozwala mu wykonywać swoje zadanie – zapewnia silne ssanie przez sieć rur i wąż. Dzięki temu odkurzacze centralne nie tylko usuwają kurz i zanieczyszczenia z powierzchni, ale także to co kryje się głęboko w dywanach, a więc wszelkie alergeny i przede wszystkim świetnie radzi sobie z sierścią domowego pupila.

7. Odkurzacz centralny to inteligentna inwestycja

Zakupy, takie jak sprzęt AGD, to inwestycja w Twój dom, a zainstalowanie odkurzacza centralnego to sprytne przedsięwzięcie. Odkurzacze centralne oszczędzają pieniądze z biegiem czasu i zwiększają wartość Twojej nieruchomości. Wytrzymują też znacznie dłużej niż odkurzacze przenośne, które trzeba wymieniać co kilka lat.