buty narciarskie

Buty narciarskie – ile kosztują? Może warto szukać na wyprzedaży?

Buty narciarskie to zakup na przynajmniej parę sezonów, dlatego warto sprawdzić, co ma wpływ na ich cenę oraz kiedy najlepiej je kupować. Przed zakupem trzeba odpowiedzieć sobie na parę pytań, tak aby buty służyły nam przez długie lata. Sprzęt narciarski nie należy do tanich, dlatego warto jeszcze przed pójściem na zakupy zorientować się jakiego typu buty chcielibyśmy kupić. Czy bardziej opłaca się kupić buty używane, czy nowe? Kiedy najlepiej jest kupić buty narciarskie? Może warto patrzyć na starsze modele?

Nuty narciarskie w dobrych cenach? Sprawdź wyprzedaże

Jeśli zależy nam na dobrym jakościowo obuwiu, to powinniśmy od razu odrzucić opcję kupowania butów używanych. Buty narciarskie dostosowują się do stopy użytkownika i wyrabiają się w czasie jazdy na nartach. Dobra wiadomość jest taka, że za nowe buty narciarskie nie musimy płacić fortuny.

Nowe buty można kupić już za około 300 zł, jeśli tylko wiemy, kiedy na nie polować. Są to oczywiście wyprzedaże posezonowe około lutego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „buty narciarskie wyprzedaż” i znajdziesz aktualne promocje, np. tutaj https://www.starsport.com.pl/buty-narciarskie.

Jednak jeśli zależy nam na sprzęcie bardziej profesjonalnym, to musimy nastawić się na koszty sporo wyższe, ponieważ sięgające już około 1000 zł. Natomiast ceny butów dla zawodowych narciarzy sięgają około 2000 zł.

Przy takim rozstrzale cenowym, na jakie buty warto faktycznie zwrócić uwagę, tak aby służyły nam przez kilka dobrych lat? Jeśli nie zajmujemy się zawodowo jazdą narciarską, to z pewnością warto rozważyć sprzęt z niższej półki cenowej, ponieważ przy krótkim użytkowaniu powinien się on doskonale sprawdzić.

Jeśli jednak często wybieramy się na narty, pracujemy jako instruktorzy jazdy na nartach czy też trenujemy, to warto przyjrzeć się bardziej profesjonalnemu sprzętowi. W tym przypadku warto podjąć odpowiednią taktykę przy zakupie.

Buty narciarskie dla zaawansowanego narciarza – szukaj modeli z poprzednich sezonów

W ciągu ostatnich kilku lat technologia używana w butach narciarskich nie zmieniła się znacząco. Dlatego też dobrym ekonomicznie rozwiązaniem może okazać się zakup topowego modelu sprzed kilku lat zamiast zakupu tegorocznych topowych butów narciarskich na rynku. Pomoże to nam zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy jednocześnie bez straty na jakości obuwia narciarskiego.

Nie powinniśmy natomiast kupować butów znacznie tańszych niż średnie ceny, ponieważ mogą być wykonane z gorszej jakości materiałów. W butach z giełd i akcji internetowych częstym zjawiskiem jest wyłamywanie się klamer. Dbajmy o swoje i cudze bezpieczeństwo na stoku, nie warto oszczędzać na butach tylko po to, aby potem stanowić zagrożenie na trasie.