Chlorek magnezu do usuwania lodu i śniegu

Oblodzone chodniki, place, parkingi, ulice i podjazdy to zmora zimą. Każdego dnia przychodzi się z nimi zmierzyć – jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości lub zarządcą dróg to na pewno problem jest Ci dobrze znany. Jak skutecznie się z nim rozprawić? Warto zainwestować w chlorek magnezu, który jest wydajniejszy od soli i bezpieczny dla ludzi oraz środowiska. Poznaj jego charakterystykę.

Stosowanie chlorku magnezu do odśnieżania

Odśnieżanie przy pomocy chlorku magnezu ma wiele zalet. Osoby, które go stosują nierzadko twierdzą, że jest znacznie skuteczniejszy i mniej inwazyjny od soli. Jest w tym sporo racji, ponieważ sól wywołuje suszę i pozostawia nieestetyczne ślady na butach. Każdy kierowca wie także, że sól to spore obciążenie dla karoserii samochodów.

Chlorek magnezu może być bezpiecznie stosowany jako zamiennik soli, o czym świadczy fakt, że został oficjalnie dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Środowiska. Rośnie jego popularność szczególnie w miejscach, które są wyjątkowo narażone na powstawanie i utrzymywanie się niebezpiecznej gołoledzi. Nie ma przeszkód, aby stosować go także na użytek prywatny w formie płatków lub granulek. Pamiętaj, że jako właściciel czy zarządca nieruchomości masz obowiązek zapewnić przechodniom bezpieczeństwo na terenie przynależącym do Twojej posesji.

Skąd bierze się skuteczność chlorku magnezu? Pod jego wpływem lód zamienia się w wodę, zatem nawierzchnia nie tylko staje się przyczepna, ale też czysta.

Jak stosować chlorek magnezu?

Jeżeli zamierzasz stosować chlorek magnezu do usuwania śniegu czy lodu z powierzchni płaskich, to najpierw musisz odmierzyć jego konkretne ilości. Dlatego zastanów się, jaka forma opakowań będzie dla Ciebie wygodniejsza. Producenci i dystrybutorzy zazwyczaj oferują dwa rodzaje worków – kompaktowe po 25 kilogramów oraz big bagi o masie nawet 1 tony.

Aplikacja chlorku magnezu nie jest skomplikowana. Odbywa się po prostu poprzez rzucenie na oblodzoną powierzchnię substancji. Przyjmuje się, że optymalna ilość to 2 kilogramy na każde 10 metrów kwadratowych parkingu, chodnika czy ulicy.

Nie ma nawierzchni, która mogłaby ucierpieć w kontakcie z chlorkiem magnezu. Płytki gresowe czy kostka brukowa są bezpieczne i niezagrożone przebarwieniami czy innymi uszkodzeniami wpływającymi na pogorszenie estetyki krajobrazu. Co ciekawe, oprócz zastosowań zewnętrznych, ta substancja jest też polecana do domów, stadnin oraz klubów jeździeckich z uwagi na to, że działa jak osuszacz i pogromca kurzu.