romantyczna restauracja Warszawa

Co zobaczyć przed romantyczną kolacją w Warszawie

Planujesz wspaniały wieczór z bliską osobą w ekskluzywnej restauracji. Jednak chcesz też ubarwić Wasze spotkanie spacerem po ciekawych miejscach w centrum stolicy. Podpowiadamy, co zobaczyć.

Spacer może być ciekawym pomysłem na wspólne chwile przed kolacją przy świecach i lampce dobrego wina. Romantyczna restauracja Warszawa już zarezerwowana na wieczór, ale wcześniej warto wspólnie zobaczyć piękne zakątki stolicy.

Romantyczna restauracja Warszawa – 7 miejsc, które możecie odwiedzić wcześniej

Przyjechaliście do Warszawy, żeby zobaczyć miasto i spędzić miło czas. Macie zarezerwowany stolik w romantycznej restauracji i trochę czasu do wykorzystania wcześniej. Oto miejsca, które są godne polecenia.

  • Trakt Królewski – ciąg ulic prowadzących od pałacu w Wilanowie do serca Starego Miasta, z najciekawszym odcinkiem biegnącym przez ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do placu Zamkowego. To najbardziej reprezentacyjne miejsce w Warszawie – tutaj stoją eleganckie kamienice, działają liczne kawiarnie, a sklepowe witryny kuszą bogactwem ofert. Zimą Trakt i staromiejskie uliczki oświetlają iluminacje.
  • Rynek Starego Miasta – serce starówki czyli średniowieczny centralny plac miasta odbudowany po II wojnie światowej. Tutaj znajdziecie jedną z rzeźb syrenki.
  • Stare Miasto i Nowe Miasto – wędrówka wąskimi uliczkami może być dobrym pomysłem na nastrojowe chwile przed wizytą w restauracji. Możecie zobaczyć barbakan lub podziwiać Wisłę i Pragę z tarasu widokowego na Gnojnej Górze.
  • Multimedialny park fontann – sezonowa atrakcja ulokowana na Nowym Mieście, w pobliżu Wisły. Gra świateł i dźwięku robi spore wrażenie.
  • Ogród Saski – jeśli lubicie zieleń, to ten park w centrum Warszawy przypadnie Wam do gustu. Wśród drzew i alejek znajdziecie klimatyczne, barokowe rzeźby i fontannę.
  • Dzwonnica kościoła Św. Anny – wejście po 150 kamiennych schodach gwarantuje świetny widok na Stare Miasto.
  • Bulwary Wiślane – dobre miejsce na spacer w letni lub wiosenny, ciepły wieczór. Będzie Wam towarzyszyła Wisła, a odpoczniecie na ławce lub w jednym z licznych ogródków kawiarnianych. Jeśli macie trochę więcej czasu możecie wybrać się na rejs po największej polskiej rzece.

Jak widzisz, wybór miejsc, które można odwiedzić przed wizytą w romantycznej restauracji jest całkiem spory. Lista możliwości jest oczywiście dłuższa! Dlatego z pewnością znajdziecie coś dla siebie – najważniejsze, żeby spacer zaostrzył Wam apetyt na wspólny posiłek i kolejne pasjonujące chwile, tym razem przy restauracyjnym stoliku.