romantyczna restauracja Warszawa

Romantyczny wieczór w Warszawie

Wizyta w romantycznej restauracji będzie z pewnością jednym z głównych punktów Waszego wieczoru pełnego wrażeń. Podpowiadamy, o co zadbać, żeby spotkanie było niepowtarzalnym przeżyciem.

Być może to pierwsze spotkanie, a może jesteście już parą ze stażem – romantyczna restauracja Warszawa taka jak http://enotekawarszawska.pl/romantyczna-kolacja/  i kolacja przy świecach jest świetnym pomysłem na lepsze poznanie się lub wzmocnienie związku.

Chwile przy ciekawej rozmowie, dobrze dobranym winie i jedzeniu, to najważniejsza rzecz tego wieczoru. Jednak, żeby wszystko poszło gładko, potrzeba trochę planowania. Dobra logistyka przydaje się także przy organizowaniu romantycznej kolacji.

Romantyczna restauracja w centrum Warszawy

Pierwsza kwestia do rozważenia: jaką kuchnię lubi Twój towarzysz lub towarzyszka. Wiele osób przepada za kuchnią śródziemnomorską, ale są też miłośnicy kuchni polskiej, azjatyckiej lub fusion, która łączy różne tradycje kulinarne.

Bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór lokalu, który specjalizuje się w wykwintnej kuchni łączącej polską tradycję kulinarną z otwartością na nowe trendy. Nie będziecie zaskoczeni całkowicie nieznanymi smaki, a z drugiej strony spróbujecie znanych potraw w nieznanej aranżacji. Nieco bardziej wyrafinowane dania z pewnością dodadzą pikanterii wspólnie spędzonym chwilom.

Romantyczne spotkanie – jak wybrać restaurację

Szukając romantycznej restauracji warto wcześniej zorientować się w preferencjach drugiej osoby (jeśli dobrze się nie znacie) lub postawić na sprawdzone miejsce.

Niezłą wskazówką przy wyborze miejsca na romantyczną kolację jest np. serwis Tripadvisor, w którym użytkownicy wystawiają oceny i piszą recenzję odwiedzonych lokali. Naturalnie przy sprawdzaniu ocen internautów warto zachować zdrowy sceptycyzm i wczytać się w komentarze. Bywa, że oceny są zaniżone z delikatnie mówiąc niezbyt poważnych powodów.

Dla wielu osób nie ma udanego wieczoru z bliską osobą bez kieliszka dobrego wina. Restauracja, która zaprasza na romantyczne spotkania z pewnością będzie miała wybór doskonałych trunków. Możecie wybrać lokal, w którym przy doborze wina doradzi Wam  sommelier. Znawca podpowie, które wino podkreśli smak wybranego dania, tak żeby wasza kolacja była wyjątkowo udana.

Jeśli jesteście miłośnikami wina, to ciekawym rozwiązaniem będzie spędzenie wieczoru w restauracji połączonej z wine barem. Odkrycie nowego wina to przygoda, która doda smaku spotkaniu i ubarwi wspólny czas.

Romantyczny wieczór we dwoje

Masz już upatrzone dwie, trzy restauracje i nie wiesz, którą wybrać? Przejrzyj ich strony internetowe. Sprawdź, jak wyglądają wnętrza i co oferuje menu. Jeśli wystrój i atmosfera nie przemawiają do Ciebie, to lepiej wybrać inne miejsce.

Za jakość kuchni odpowiada jej szef. Dlatego najlepsze restauracje prezentują szefów swoich kuchni, bo wiedzą, że to najwyższej klasy specjaliści, którzy są wizytówką lokalu.

Przed zaproszeniem drugiej osoby na romantyczną kolację, zadzwoń wcześniej do restauracji i zrób rezerwację. Łatwo zostawić to na ostatnią chwilę i ryzykować, że stoliki będą już zajęte. Tak bywa przede wszystkim w weekendy i w popularnych terminach, np. w Walentynki.

Zwiedzanie Warszawy i romantyczna kolacja

Przyjechaliście na wycieczkę do Warszawy i chcecie podsumować dzień pełen wrażeń romantyczną kolacją?

Do restauracji dojedziecie taksówką lub jeśli wolicie komunikacją miejską. W grę wchodzi również prywatny samochód – wtedy jedna z osób musi pamiętać o ostrożnej degustacji win.

Niezłym rozwiązaniem jest spacer. Wielu turystów lubi przejść wieczorem przez rozświetlony Trakt Królewski – Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i plac Zamkowy – a potem na Starówkę, żeby wybrać jedną z okolicznych restauracji np. na Rynku Nowego Miasta.

Zalety takiego spaceru są jasne: po drodze zobaczycie wiele ciekawych miejsc i zabytków. Natomiast zbyt długi spacer może być męczący, zwłaszcza dla pań w eleganckich butach na wysokich obcasach.

Dobrym rozwiązaniem jest skrócenie spaceru lub wybór noclegu w centrum stolicy. Na szczęście Warszawa oferuje noclegi dostępne na każdą kieszeń. Możecie też zostawić spacer na czas po wizycie w restauracji.