włoska restauracja Warszawa

Najlepsza włoska restauracja – czym się charakteryzuje taki lokal?

Na pewno wśród rodziny lub przyjaciół nie raz słyszałeś rekomendacje restauracji lub zapytania o godne polecenia lokale. A czy zastanawiałeś się może, czym wyróżniają się takie miejsca? Co jest w nich tak szczególnego, że ludzie chcą wracać i w dodatku zabierać tam swoich bliskich? Okazuje się, że oprócz pysznej kuchni znaczenie ma także wystrój, profesjonalny personel, a nawet lokalizacja. Zobacz, co cechuje najlepsze włoskie restauracje w Warszawie.

Autorskie menu we włoskiej restauracji

Każda włoska restauracja w Warszawie http://www.osteriapiemonte.pl/ ma własne autorskie menu. To ważne, aby pracujący w nich szefowie kuchni samodzielnie opracowywali receptury i komponowali kartę dań w taki sposób, aby spełniała ona wymagania nawet najbardziej wymagających smakoszy. Taki proces często postępuje latami – od inspiracji, osobistego poznawania regionalnych sekretów kuchni, aż po własne eksperymenty i pomysły. Od najlepszych szefów oczekuje się, że potraktują gotowanie jako odkrywanie i, że zabiorą swoich gości w niezwykłą kulinarną podróż. Dlatego ich receptury są tak ściśle strzeżone. Do perfekcji dochodzili bowiem latami, a czasem o sukcesie decydowała tylko jedna składa, tylko jeden tajemniczy składnik. Właśnie u takich szefów kuchni chcą stołować się Warszawiacy.

Włoska restauracja – doświadczony personel pełen pasji

Szef kuchni w ogromnym stopniu decyduje o tym, jak goście postrzegają restaurację. Jednak od całego personelu oczekuje się maksymalnego zaangażowania. Wielu gości nie jest pewnych, co zamówić, szczególnie gdy odwiedzają lokal po raz pierwszy. Umiejętność opowiedzenia o konkretnych pozycjach z listy, polecenia dań czy udzielenia odpowiedzi na pytania jest bardzo wskazana u kelnerów czy barmanów.

Jeżeli restauracja serwuje dobre wina, to naturalnie trzeba odpowiednio je nalewać do lampek. Osoba, która jest za to odpowiedzialna musi też przedstawić trunek, a nierzadko polecić odpowiednie wino, aby pasowało do dania rybnego, mięsnego czy deseru.

Najlepsze składniki we włoskich restauracjach

Można próbować odtwarzać tradycyjne włoskie receptury, ale bez oryginalnych składników to na pewno nie uda się tak, jak oczekujesz. Restauracje nierzadko współpracują bezpośrednio z włoskimi dostawcami oryginalnych produktów. W ten sposób zyskują prawdziwą długo dojrzewającą szynkę, rosnące w słońcu Toskanii oliwki, aksamitny ocet balsamiczny, przyprawy, aromatyczne sery. To z nich powstają wyjątkowe, pełne smaku potrawy w restauracji włoskiej.

Piękna włoska restauracja

Włosi są miłośnikami piękna i chcą się nim delektować nie tylko na talerzu. Spożywanie posiłków w eleganckich wnętrzach sprawia, że przyjemność wznosi się na jeszcze wyższy poziom. Włoską restaurację można urządzić na wiele sposobów – nowocześnie lub tradycyjnie. Jeżeli bliższy jest Ci ten drugi nurt to nie zapomnij o drewnianej ladzie, beczkach pełniących rolę stolików, fragmentach odsłoniętych ścian, spod których wyzierają czerwone cegły. Włoskie wnętrza są pełne nastrojowego światła i wypełnione muzyką oraz zapachami. Ściany zdobią obrazy w złoconych czy rzeźbionych ramach, nie brak też malowideł przedstawiających winorośle czy składniki włoskich potraw. Stoły są elegancko nakryte zawsze świeżymi, idealnie wykrochmalonymi obrusami, a tapicerowane krzesła w rzeźbionych ramach zapewniają komfort siedzenia.

Możliwość zorganizowania przyjęcia we włoskiej restauracji

Kultura włoska jest kulturą otwartości, przyjaźni i serdeczności. Tutaj wszyscy chcą świętować razem i spędzać czas w gronie przyjaciół oraz rodziny. Nic dziwnego, że dobre włoskie restauracje są często wybierane jako miejsca na organizację okolicznościowych przyjęć – również firmowych.

W tej typu lokalach jest możliwość zarezerwowania stolika, loży lub całej sali. To ciekawa opcja, jeśli zamierzasz uczcić ważne wydarzenie – rocznicę, urodziny. Zamiast gotować w domu czy serwować swoim bliskim tradycyjne potrawy, zaproś ich na niezwykłą kulinarną podróż z Warszawy wprost do serca włoskiej tradycji.