dozowniki

Dozowniki – co należy pamiętać przy ich zakupie?

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważne w dobie pandemii są wszelkie dozowniki środków czystości. Każda instytucja potrzebuje aktualnie maszyny do podawania środka czystości. Dozowniki nie są jednak potrzebą pandemiczną – czasem po prostu w znaczny sposób mogą ułatwić nam i naszym klientom życie, w zależności od branży, w jakiej działamy. Dlatego też przed zakupem takiego urządzenia warto sprawdzić kilka rzeczy bez których trudno jest się poprawnie rozeznać w temacie.

Dozowniki do płynu dezynfekującego – aktualnie must-have

Trudno jest aktualnie znaleźć jakiekolwiek publiczne miejsce, w którym nie będą obecne dozowniki wszystko-do-hotelu.pl. Są one nieodłączną częścią naszej rzeczywistości, głównie przez fakt, że w jakiś sposób należy zapewnić klientom dostęp do płynu dezynfekującego. Chodzi tu głównie o powstrzymywanie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, którego płyn dezynfekujący bez problemu zabija. Przy okazji może on być konieczny w niektórych zakładach, by pracownicy mieli w pełni odkażone ręce. Chodzi tu przede wszystkim o gastronomie i inne branże, które wymagają absolutnej sterylności.

Istnieje wiele rodzajów takich dozowników. Najbardziej klasycznym sposobem są oczywiście dozowniki działające na zasadzie pompki – naciskamy, a z otworu wypływa płyn. Istnieją jednak również inne sposoby, na przykład dozowniki bezdotykowe. Działają one na podstawie czujnika fal podczerwonych bądź czujnika ruchu. Po wykryciu rąk, odpowiednia ilość płynu jest dozowana bezpośrednio na skórę. Możemy również zastosować zasadę pompki, lecz zamiast używania do tego rąk, do dawkowania płynu możemy użyć stopy. To w jeszcze większym stopniu ogranicza ryzyko transmisji wirusa.

Inne rodzaje dozowników kosmetycznych

Warto wspomnieć o innych dozownikach, które możemy znaleźć w wszelkiej maści (sic!) kosmetykach i środkach czystości. Każdy chyba spotkał się w miejscach publicznych z dozownikami ręczników papierowych bądź papieru toaletowego. Są to rzeczy, do których jesteśmy już przyzwyczajeni i raczej nikogo już nie dziwią. Dozować można również inne środki czystości – mydło czy szampony w dozownikach są popularne w szczególności w hotelach na zachodzie naszego kontynentu.

Istnieją również pakowane kosmetyki, które już w butelce mogą posiadać wbudowany dozownik. Wydaje się to idealne rozwiązanie właśnie na potrzeby hoteli – po pierwsze ze względu na oszczędność, a po drugie – na higienę. Bez dwóch zdań bezkontaktowe używanie kosmetyków pozwoli nam na ponowne użycie butelek bez narażania zdrowia naszych gości. Dobry dozownik jest także po prostu wygodni i może uchronić klientów przed przypadkowym wylaniem za dużej ilości płynu.

Dozowniki do sklepów i fabryk

W naszej wyobraźni dozowniki są przeznaczone głównie do porcjowanie płynów. Co jednak warto pamiętać, wcale nie musi tak być. W sklepach na przykład możemy znaleźć dozowniki przy stoiskach ze słodyczami na wagę. Dzięki temu możliwe jest odmierzenie idealnej porcji słodkości. W hurtowniach możemy również znaleźć dozowniki do większych produktów. Pomaga to kupienie większych, ale dokładnych porcji produktu.

Dozowniki można również znaleźć w fabrykach, gdzie absolutnie kluczowe jest odmierzenie dokładnej ilości produktu do opakowań lub pojemników. Bez takiego urządzenia lub w razie jego awarii, żadna fabryka jedzenia nie może funkcjonować poprawnie. Dozowniki taśmowe, wagowe, objętościowe, ślimakowe – każdy z nich będzie pasować do innej gamy produktów, lecz w przemyśle są one nieodłączną częścią produkcji.

Dozowniki mają więc zarówno tak proste zastosowania, jak dawkowanie płynu antybakteryjnego czy mydła, jak ważne i zaawansowane funkcje, dla przykładu – oddzielanie porcji produktu lub materiału w fabrykach. Jedno jest pewne – mimo że często nie jesteśmy tego świadomi, dozowniki pojawiają się w naszym życiu częściej niż nam się to wydaje. Obsługują one bowiem wiele fabryk i ośrodków, a także pomagają nam na każdym kroku – od zaaplikowania odpowiedniej ilości szamponu, na odważeniu idealnej porcji jedzenia kończąc.