automaty do lodów

Automaty do lodów – gwarancja dobrego smaku

Lato nieodłącznie kojarzy się nie tylko z upałami, ale też zimnymi lodami. Są idealną przekąską w upalne dni, ale też sposobem na poprawę humoru. Często to właśnie one są smakami dzieciństwa, o których pamięta się przez lata. Lody uwielbiają nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. W czym tkwi sukces ich wyjątkowego smaku? Ważne są nie tylko receptury i składniki, ale również sprzęt, w którym są wytwarzane.

Lody w gałkach, rożkach, na patyku, z polewą, z posypką, z bitą śmietaną – to tylko niektóre z opcji dostępnych w najlepszych lodziarniach. Każdy może wybrać to, co najbardziej lubi. Jaki sprzęt wybrać żeby uzyskać najlepsze lody?  Wybór nie jest łatwy. Na rynku dostępnych jest wiele automatów do lodów, spośród których warto wybrać te najlepsze (http://www.automatydolodow.com.pl/).

W miesiącach letnich, a często też w zimowych, są one obecne praktycznie na każdym kroku. Można kupić je w sklepach, kawiarniach, cukierniach, ale też na stoiskach na świeżym powietrzu, co jest bardzo popularne nad morzem czy podczas imprez na świeżym powietrzu. Za każdym razem smakują tak samo wyśmienicie!

Automaty do lodów

W każdym z tych miejsc niezbędne są automaty do lodów. To dzięki nim można przyrządzić idealny produkt. Na rynku dostępny jest szeroki wybór maszyn, które pozwolą na produkcję tradycyjnych lodów rzemieślniczych (gałkowych), ale też innych. Automaty do lodów świderków (amerykańskich) czy automaty do lodów włoskich są obecnie równie popularne i chętnie wybierane przez Polaków. W profesjonalnych miejscach, gdzie można zjeść wyśmienite lody, nie może zabraknąć też innych urządzeń cukierniczych, m.in. frezerów do lodów, granitorów, automatów do bitej śmietany czy podajników do dodatków. Ułatwiają one pracę i pozwalają na dobór optymalnego rozwiązania w zależności od typu działalności i jej potrzeb. Gwarantują efektowność i powtarzalność procesów, co ma wpływ na smak oferowanego klientom produktu, ale też proces produkcyjny. Pozwala na łatwą i szybką obsługę.

Jaki powinien być idealny automat do lodów?

Podczas wyboru automatu do lodów warto zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. Najnowocześniejsze maszyny posiadają system wentylacji, który skutecznie chłodzi urządzenie. Dzięki temu automat będzie spełniał swoje zadanie niezależnie od pogody i temperatury na zewnątrz – nawet w czasie największych upałów idealnie schłodzi lody i pozwoli na zaoferowanie smacznego produktu, o idealnej konsystencji.

Ważnym parametrem jest też bezawaryjność sprzętu. Warto więc wybierać ten sprawdzony przez innych i polecany na rynku. Wydajna praca przez długi czas jest podstawą podczas wyboru automatów do lodów. Wpływ na to ma również systematyczne serwisowanie, jednak nie powinno ono zaburzać procesów produkcji. Ważnym jest więc, aby urządzenia był wytworzone z wysokiej klasy materiałów, z dbałością o każdy szczegół. Elementy mające kontakt z żywnością muszą być wykonane z bezpiecznej dla zdrowia i nietoksycznej stali nierdzewnej. To gwarancja trwałości i wytrzymałości, ale też łatwości czyszczenia i utrzymania automatu.

Automaty do lodów i co jeszcze?

W dzisiejszych czasach ważny jest nie tylko smak oferowanych lodów, ale też ich wygląd. Te produkowane w automatach do lodów można dowolnie ozdabiać i urozmaicać. Pozwalają na stworzenie wielu ciekawym kompozycji, dzięki czemu wyrób będzie bardzo atrakcyjny. Warto więc zwrócić uwagę na odpowiednie dozowniki, które ułatwią przechowywanie dodatków do lodów, ale przede wszystkim pozwolą na odpowiednie ich dozowanie. Porcje będą tej samej wielkości, serwis lodów będzie szybki. Takie urządzenie znacznie usprawni pracę. Ważnym aspektem dyspenserów jest też brak kontaktu sprzedawcy z produktem, przez co przygotowanie będzie całkowicie bezpieczne.

Na koniec pozostaje jeszcze wybór akcesoriów do podawania – kolorowych łyżeczek, pucharków, miseczek. Wszystko to pozwoli na przygotowanie idealnych lodów zaserwowanych w przepiękny sposób!