automaty do lodów

Jak przyrządzić idealne lody z automatu?

Gdy upał zaczyna dawać się we znaki Polacy mają jeden sposób na ochłodę – zimne lody! W sezonie letnim przed lodziarniami i kawiarniami ustawiają się kolejki, a lodowych przysmaków nie brakuje też na plażach czy podczas plenerowych imprez. Sprzedaż lodów w takich miejscach jest możliwa dzięki zastosowaniu najwyższej jakości automatów do lodów. Niektóre modele pozwalają na produkcję nawet kilkuset porcji na godzinę. Nie mniej ważne w biznesie gastronomicznym są profesjonalne maszyny do lodów, frezery czy dystrybutory.

Nowoczesne automaty do lodów, pasteryzatory, frezery, urządzenia multifunkcyjne – to wszystko przyda się w każdej lodziarni. Nowoczesne maszyny oferują funkcję mieszania, gotowania, pasteryzacji oraz zamrażania, dzięki czemu pozwalają na przygotowanie idealnej mieszkanki, a później przepysznych lodów.

Automaty do lodów – na co zwrócić uwagę?

Automaty do lodów zazwyczaj są sporych rozmiarów maszyn. Dlaczego? Maszyna musi przecież pomieścić w sobie mieszanki do lodów, ale też odpowiednio je przechować i schłodzić, a na koniec pozwolić na wygodne zaaplikowanie do wafelka lub kubeczka.

Dobra maszyna do lodów musi być bezawaryjna i wydajna przez długi czas. Tylko wtedy zagwarantuje bezproblemową i ciągłą obsługę w najwyższym sezonie. Oprócz wysokiej jakości materiałów, z której została wykonana, ważny jest też regularny jej serwis. Automaty do lodów wyposażone są w doskonałe systemy wentylacji, dzięki czemu mogą chłodzić urządzenie nawet w najbardziej upalne dni.

Niezbędna jest też łatwość i szybkość czyszczenia maszyny, bo tylko w taki sposób można zachować pełną higienę produkcji. Wszystkie elementy automatów do lodów, które mają kontakt z żywnością, są więc wykonane ze stali nierdzewnej.

Jakie lody można wyprodukować w automatach?

Polacy szczególnie upodobali sobie trzy rodzaje lodów: tradycyjne, włoskie i amerykańskie. Różnią się od siebie sposobem wytwarzania, konsystencją, strukturą oraz stopniem wymrożenia. Do ich wytworzenia i zaoferowania przydatne są zarówno automaty do lodów, jak inne maszyny, w tym pasteryzatory, frezery, automaty do bitej śmietany czy dozowniki do dodatków. Duże znaczenie ma też sposób podania. Dzięki automatom do lodów bezdotykowo i łatwo nałożysz mieszankę do wafelka lub kubeczka i ozdobisz w dowolny sposób.

Na rynku dostępny jest różnorodny sprzęt. Wyzwaniem jest tylko dopasowanie do potrzeb i charakteru prowadzonego lokalu gastronomicznego. Dzięki temu automaty do lodów spełnią swoje zadanie, a klienci docenią smak oferowanego produktu.