mydło Aleppo

Jak wybrać najlepsze mydło Aleppo? Naturalne produkty z tradycją

Mydło Aleppo to najstarsze mydło na świecie. Od tysięcy lat jest przygotowywane przez mistrzów mydła z Aleppo, a ich kunszt wciąż jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, abyśmy mogli cieszyć się jego dobroczynnym działaniem. To produkt ekologiczny, wolny od sztucznych barwników, syntetycznych zapachów, oleju palmowego i konserwantów. Poznaj zapachy i rodzaje mydeł: https://szczyptaorientu.pl.

Właściwości mydła Aleppo

Mydło Aleppo wytwarza się dzięki zmydlaniu dwóch wyselekcjonowanych olejów: oliwy z oliwek i oleju laurowego. Oliwa z oliwek ma doskonałe właściwości zmiękczające i po przekształceniu w mydło jest silnym środkiem myjącym.

Olejek laurowy ma właściwości kojące, antyseptyczne, dezynfekujące i regenerujące. Z tego względu, mydło Aleppo z wysoką zawartością oleju laurowego, jest polecane do skóry suchej i wrażliwej. Doskonałe do oczyszczania i łagodzenia podrażnionej skóry. Odpowiednie zarówno do ciała, twarzy, jak i włosów.

Jak rozpoznać prawdziwe mydło Aleppo?

Wiele mydeł sprzedawanych jest pod nazwą mydła Aleppo, choć nie są to autentyczne produkty z Aleppo. Niektóre z nich zawierają olej palmowy lub olej kokosowy, które zmieniają właściwości mydła. Poniższe wskazówki pomogą Ci dokonać właściwego wyboru:

  • Pamiętaj, aby sprawdzić listę składników i pochodzenie kupowanego mydła.
  • Wybieraj sklepy z produktami ekologicznymi.
  • Mydło Aleppo musi być wytwarzane w Aleppo i jego regionie, aby czerpać korzyści z klimatu, zarówno do uprawy drzew oliwnych, jak i procesu suszenia.
  • Produkt powinien być opatrzony pieczęcią mistrza, która pomaga zidentyfikować producenta.
  • Tradycyjne mydło Aleppo można rozpoznać po nierównych krawędziach i żółto-brązowym kolorze ze względu na czas schnięcia. Ta brązowa warstwa to sposób na określenie wieku mydła. Im jest grubsze, tym starsze mydło. Wnętrze mydła pozostaje jednak szmaragdowo-zielone, dzięki olejkom, które je tworzą.

Korzystając z tych wskazówek, na pewno wybierzesz najlepsze mydło Aleppo.