restauracja Ursus

Dobra włoska kuchnia w Warszawie

Co sprawia, że wspaniałe włoskie jedzenie jest tak pyszne? Włosi przekazywali swoje kulinarne dziedzictwo przez setki lat. Obecnie włoska kuchnia gości w wielu domach i restauracjach. Włoska kuchnia to nie tylko spaghetti i pizza, choć te dania stały się właśnie jej symbolem. Jaka jest więc włoska kuchnia?

Włosi kochają jedzenie

Włosi mają pasję do jedzenia, która jest prawie niezrównana, a oni są znani ze swojej miłości do jedzenia. Bardzo szczegółowo opowiadają o jedzeniu, które jedli i posiłkach, którymi się delektowali.

Kuchnia włoska jest znana na całym świecie ze swoich wspaniałych smaków, świeżych składników i prostych technik przygotowania. Kluczem do kuchni włoskiej jest prostota. Chodzi o to, aby używać tylko wysokiej jakości składników i pozwolić im zabłysnąć w jak największym stopniu.

W Warszawie, jak i innych miastach jest wiele restauracji włoskich, gdzie zjemy prawdziwe dania. Restauracja (Ursus) to pyszne dania, przyrządzane według włoskich receptur,

Jaka jest włoska kuchnia?

Pizza i spaghetti to nie jedyne słynne dania we Włoszech! Włosi uwielbiają jeść i rozwinęli bogatą tradycję kulinarną, która jest unikalna na skalę światową. Głównymi składnikami włoskich potraw są pomidory, oliwa z oliwek i czosnek. Włosi używają również wielu ziół i przypraw, takich jak oregano, bazylia czy pietruszka. Najbardziej znanym włoskim daniem jest pizza, ale tak naprawdę nie jest to produkt pochodzący z Włoch. Została wymyślona przez neapolitańskich ulicznych sprzedawców, którzy zobaczyli, jak bardzo jest popularna, gdy sprzedawali na targowiskach płaskie chlebki z serem i pomidorami. Teraz pizzę jada się wszędzie we Włoszech – nawet jeśli każdy region ma swój własny rodzaj ciasta!

Ser włoski

Włoski ser obejmuje wiele rodzajów serów produkowanych we Włoszech, z których część jest produkowana przez rząd włoski, a część przez prywatne firmy.

Najbardziej znane włoskie sery to Parmigiano Reggiano, Grana Padano i Pecorino Romano. Inne główne włoskie sery to provolone, mozzarella, ricotta i scamorza.

Makaron

Istnieje tak wiele różnych rodzajów makaronu, że może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Oto kilka najbardziej popularnych rodzajów:

Spaghetti – długie nitki makaronu z dziurą biegnącą przez środek. Spaghetti jest często podawane z sosem pomidorowym lub oliwą z oliwek i czosnkiem.

Fettuccine – podobny do spaghetti, ale szerszy i bardziej wstążkowy w wyglądzie; fettuccine może być również podawany jako zwykły lub zwieńczony serem i sosem pomidorowym.

Tagliatelle – płaskie wstążki makaronu, które są szersze niż fettuccine, ale węższe niż pappardelle. Tagliatelle często podaje się z sosami mięsnymi lub warzywnymi, jak również z sosami na bazie śmietany, np. bolognese.

Lasagna – płaskie płaty makaronu ułożone warstwowo z mieszanką mięsną lub serową, a następnie pieczone do uzyskania złotego koloru; lasagna jest zwykle podawana na gorąco, ale może być również podawana na zimno z sałatką lub warzywami na wierzchu.

Pappardelle – szerokie wstążki makaronu jajecznego używane w sosie bolognese; pappardelle tłumaczy się jako „kaczątko”, ponieważ przypominają kształtem i wielkością kacze pióra!

Pizza

Istnieje wiele rodzajów pizzy, a jedne z najpopularniejszych stylów to neapolitański, rzymski, sycylijski i nowojorski. Styl neapolitański charakteryzuje się cienką skórką i prostymi dodatkami. Pizze rzymskie mają zazwyczaj prostokątny kształt i grubszą skórkę, która zawiera drożdże i cukier. Pizze sycylijskie są również prostokątne, ale mają grubszą podstawę. Pizze w stylu nowojorskim są często pieczone w piecach węglowych lub gazowych w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu są bardziej chrupiące niż inne rodzaje pizzy.