hotel na Mazurach

Jaki hotel na Mazurach wybrać?

Wypoczynek nad jeziorem to świetny sposób, aby odpocząć i zrelaksować się na łonie natury. Nie ważne, czy szukasz miejsca na weekendowy wypad, czy planujesz dłuższy urlop – warto skupić się przede wszystkim na wyborze urokliwego miejsca oferującego szereg różnorodnych atrakcji.

Decydując się na spędzenie urlopu w Polsce wiele osób najbardziej niepokoją prognozy pogody.  Niestety nie mamy żadnego wpływu na aurę, jaka będzie panować podczas naszego wypoczynku. Chcąc jednak zapewnić sobie i najbliższym odpoczynek, na jaki zasługujecie po okresie ciężkiej pracy warto zrobić dokładny research i wybrać miejsce,  w którym nie będziecie się nudzić nawet w trakcie deszczowego dnia. Planując wyjazd do Krainy Tysiąca Jezior postaw na hotel na Mazurach z mnóstwem atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Udany wypoczynek mimo kiepskiej aury? To możliwe

Decydując się na spędzenie urlopu nad jeziorem warto wybrać hotel na Mazurach zapewniający dodatkowe atrakcje. Podczas trudnych warunków pogodowych spędzenie czasu z dziećmi w niewielkim hotelowym pokoju może być naprawdę trudne. Coraz więcej miejsc oferuje jednak świetnie wyposażone sale zabaw, w których najmłodsi turyści uwielbiają spędzać czas. Dla rodziców wybawieniem może być również możliwość wynajęcia animatora zapewniającego atrakcje dzieciom w każdym wieku, podczas których dorośli mogą relaksować się w spa lub pograć w tenisa.

Niezwykle istotne podczas wybierania hotelu na Mazurach jest znalezienie obiektu położonego tak, by ułatwić sobie zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych. Warto wybrać miejsce oferujące własny port oraz plaże. To świetne udogodnienie dla żeglarzy oraz osób spędzających urlop z dziećmi. Plaża położona w niedalekiej odległości od zajmowanego pokoju hotelowego ułatwia komfortowy wypoczynek. Po śniadaniu wystarczy spakować torbę z niezbędnymi rzeczami, zabrać koc i po krótkim spacerze wybrać najlepsze miejsce na plaży. W porze obiadu powrót do pokoju zajmuje tylko chwilę, dzięki czemu z pewnością zdążysz wziąć szybki prysznic i zaplanować resztę dnia.

Mazury to niezwykle klimatyczne miejsce. Nie bez powodu nazywane jest Krainą Tysiąca Jezior. Na tym terenie obecnie jest ich około 2600. W większości połączone są kanałami zapewniającymi idealne warunki do żeglowania. Mazury to odpowiednie miejsce dla miłośników turystyki rowerowej. To tu powstaje obecnie niemal 300-kilometrowa Mazurska Pętla Rowerowa.

Na terenie Mazur nie brakuje niezwykle ciekawych miejsc. Warto więc wybrać hotel, który będzie idealną bazą wypadową do zwiedzania wielu z tych atrakcji. Miłośnicy historii z pewnością zdecydują się na wizytę w Twierdzy Boyen znajdującej się w Giżycku na przesmyku między jeziorami Kisajno oraz Niegocin.

Co jeszcze warto zwiedzić na Mazurach?

Mazury to miejsce pełne niezwykłych atrakcji robiących wrażenie na dorosłych i dzieciach. Mikołajki nazywane są żeglarską stolicą Polski. Podczas sezonu letniego miasto wypełnia się turystami korzystającymi z bogatej bazy noclegowej tego miejsca oraz pięknej plaży. Bez problemu znajdziesz tu miejsce, gdzie zjesz pyszny obiad z widokiem na zacumowane żaglówki. Podczas deszczowego dnia, gdy wypoczynek na plaży jest niemożliwy warto odwiedzić Muzeum Mazurskie w Owczarni. Wizyta w tym miejscu z pewnością dostarczy Ci wiedzy na temat kultury i dziedzictwa Mazurów – osób dawniej zamieszkujących obszar Mazur.

Na tym terenie zwiedzisz również zamek krzyżacki w Kętrzynie, bazylikę św. Jerzego z wieżą widokową oraz tereny Bitwy pod Grunwaldem. Na wielu turystach ogromne wrażenie robi również wizyta w Wilczym Szańcu, głównej kwaterze Adolfa Hitlera. To tam w 1941 roku znajdowała się siedziba hitlerowskich Niemiec. To niezwykłe miejsce składało się z około 200 budowli, z których około połowa była murowana. To tam znajdowały się także monumentalne betonowe schrony. W tym miejscu 20 lipca 1944 miał miejsce nieudany zamach stanu mający na celu między innymi zabicie Adolfa Hitlera.