pompy omnigena

Pompy Omnigena – rodzaje, zalety i najważniejsze informacje

Omnigena jest polskim producentem pomp do wody. Pośród oferty firmy znajdują się zbiorniki hydroforowe przeponowe, pompy do wody czy pompy do oleju. Produkty od tego producenta znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju instalacjach. Pompy Omnigena cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami klientów, produkty danej firmy są znane nie tylko w Polsce, ale cieszą się też uznaniem w innych krajach. Pompy Omnigena charakteryzują się szeroką dostępnością części zamiennych.

Pompy Omnigena – czym są i jak działają?

Pompy Omnigena (pompy wodne) to nowoczesne urządzenia, które mają za zadanie dostarczać wodę pitną i do kąpieli w budynkach bez dostępu do wodociągu czy kanalizacji. Pompy wodne są też wykorzystywane przy odprowadzaniu nieczystości z toalet.

Firma Omnigena posiada w swojej bogatej ofercie wiele rodzajów pomp do wody jak między innymi pompy obiegowe, zbiorniki przeponowe, pompy i zestawy hydroforowe, pompy zatapialne, pompy głębinowe czy pompy ręczne. Wśród oferty znajdzie się również osprzęt, agregaty rozdrabniające czy cały osprzęt pomp do wody.

Pompy Omnigena – rodzaje  zastosowania

Pompy głębinowe

Głównym zastosowaniem takiego typu pompy jest pobieranie wody użytkowej do gospodarstw domowych ze studni na większych głębokościach, gdzie poziom wody znajduje się poniżej 8 m. Pompy głębinowe są przystosowane w taki sposób, aby pracować w zanurzeniu przez wiele lat. Zaletami takich pomp są szczelność, cicha praca i trwała, solidna konstrukcja.

Pompy zatapialne

Pompy zatapialne, czyli zanurzeniowe są stosowane głównie do wypompowywania i wpompowywania wody czystej, jak i brudnej. Takie pompy wykorzystuje się w przypadkach, kiedy pomieszczenie zostało zalane. Wyróżnia się także pompy zautomatyzowane, które kontrolują za pomocą specjalnego pływaka poziom wody, przez co przy 5 mm wody, pompa może się uruchomić. Pompy zanurzeniowe mają wbudowane zabezpieczenia, które chronią urządzenie przed pracą na sucho.

Pompy obiegowe

Ten rodzaj urządzenia jest wykorzystywany głównie przy instalacjach centralnego ogrzewania i układach chłodzących jak klimatyzacja. Pompy obiegowe przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach, nawet do 125°C, jak i w trudniejszych warunkach i niższych temperaturach, w zależności od modelu. Są bardzo łatwe w montażu, dodatkowo są bardzo ciche i wydajne, przystosowane do nieustannej pracy.

Pompy ręczne

Pompy ręczne są zdecydowanie najtańszym i najprostszym w montażu rozwiązaniem do przetłaczania czystej wody pitnej z takich źródeł jak studnia czy żyły wodne. Pompy ręczne znajdą zastosowanie praktyczne głównie na działkach i gospodarstwach domowych do wydobywania czystej, zimnej wody. Takie pompy nie są odporne na mrozy i zimno, jednak w okresie wiosennym, letnim i jesiennym mogą posłużyć przez wiele lat.

Zbiorniki hydroforowe przeponowe

Zbiorniki hydroforowe przeponowe magazynują wodę do celów przemysłowych i spożywczych. Połączenie z pompami hydroforowymi czy głębinowymi stanowią zestawy hydroforowe, które zasilają instalacje wodne w gospodarstwach domowych i przemyśle.

Zbiorniki przeponowe hydroforowe charakteryzują się długą żywotnością, łatwym, ekonomicznym i szybkim montażem. Mogą być stosowane do każdego rodzaju wody, a przy tym ogranicza zanieczyszczenie wody.

Pompy hydroforowe

Pompy hydroforowe służą przede wszystkim do pompowania wody ze studni i innych zbiorników wodnych. Wykorzystywane są najczęściej w instalacjach myjących, hydroforowych i wodociągowych dostarczając wodę do różnych gospodarstw. Do głównych zalet pomp hydroforowych zalicza się wytrzymałość i wieloletnie działanie, a także łatwy dostęp do miejsc z częściami zamiennymi, kiedy pojawi się jakaś usterka.

Pompy hydroforowe charakteryzują się wydajnością, energooszczędnością silników, które nie narażają budżetu na większe opłaty za energię elektryczną.