domki nad morzem Sarbinowo

Sarbinowo – czy warto odwiedzić?

Jeżeli trafiłeś lub trafiłaś na ten artykuł, to pewnie zastanawiasz się, gdzie pojechać nad morze. Wybór mamy bardzo szeroki, ponieważ linia brzegowa należąca do Polski ma długość aż 843 km, jak się zapewne domyślacie, nie uda nam się omówić wszystkich miejscowości, dlatego dzisiaj skupimy się na okolicach Sarbinowa. Opowiemy, co możecie tam zobaczyć i co robić podczas urlopu.

Sarbinowo – położenie

Sarbinowo to nadmorska wieś. Leży nad samym morzem, a w bliskiej okolicy znajdują się dwa jeziora – Jamno i Bukowo. W ostatnim czasie zyskuje na popularności wśród turystów. Po pierwsze jest to dobra baza wypadowa. Znajduje się zaledwie 30 km od Kołobrzegu i 8 km od Mielna, tak więc leży w bliskiej okolicy dwóch dużych kurortów. Daje to dużą swobodę. W celach rozrywkowych można się wybrać na jednodniową wycieczkę do tych miejscowości, a gdy ma się już dosyć zgiełku i czuje się przebodźcowanie można wrócić do spokojnego (względem Kołobrzegu i Mielna) Sarbinowa. W bliskiej okolicy, bo w odległości 21 km znajduje się Koszalin, gdzie możemy się wybrać na zwiedzanie miasta, gdy mamy już dosyć plażowania. Z noclegami również nie powinno być problemów. Osoby zainteresowane noclegami w tym miejscu z powodzeniem znajdą pokoje, apartamenty czy nawet domki nad morzem (Sarbinowo).

Sarbinowo i okolice – atrakcje

Przejdźmy teraz do atrakcji w Sarbinowie i okolicach. Samo to, że miejscowość znajduje się w okolicy dwóch duży kurortów i jednego dużego miasta sprawia, że nikt nie powinien się tam nudzić. Będąc w Sarbinowie, warto odwiedzić:

  • piękną piaszczystą plażę,
  • latarnie morską w Gąskach,
  • dla rodzin z dziećmi polecamy jeden z największych parków dmuchanych,
  • chatę rybaka,
  • neogotyckie kościoły dla fanów architektury,
  • park linowy Tukan,
  • poniemieckie bunkry, dla osób, które interesują się historią.

Będąc w tej okolicy, nie zapominacie, że nasze miejscowości nadmorskie słyną z wielu ciekawych szlaków pieszych oraz ścieżek rowerowych. Nie musicie nawet brać swoich rowerów, bo na miejscu jest bardzo dużo wypożyczalni i za niewielkie pieniądze można wybrać się na całodniową wycieczkę rowerową.