mieszkania na sprzedaż Piaseczno

Mieszkanie w Piasecznie – bliżej natury

Podwarszawskie Piaseczno to nie tylko spokojne miasto z coraz większą liczbą firm i dobrym dojazdem do Warszawy. Kupujący mieszkania w Piasecznie doceniają również okolice tego miasta, które oferują mnóstwo atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.

Mieszkania w Piasecznie są atrakcyjne z kilku powodów. To m.in. bliskość dużego miasta i udogodnień podnoszących jakość życia, coraz ciekawsze oferty pracy (wiele firm przenosi swoje siedziby do podwarszawskich miejscowości) oraz większy spokój niż w stolicy Polski.

Jednak to nie wszystko. Kupując mieszkanie w Piasecznie zyskujesz łatwy dostęp do zielonych terenów wokół tego miasta. To świetna wiadomość dla osób, które poszukują wytchnienie od smogu i wielkomiejskiego gwaru.

Mieszkania na sprzedaż w Piasecznie – odpoczynek poza miastem

Piaseczno otaczają od południa spore kompleksy leśne: las Pęcherski oraz lasy Chojnowskie, a w nich Chojnowski Park Krajobrazowy. Nieco dalej na wschód płynie Wisła z malowniczym, nieuregulowanym brzegiem.

Wspomniane tereny wokół Piaseczna to wymarzone miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. Dla wielu osób realna jest propozycja: praca w Warszawie, mieszkanie w Piasecznie, odpoczynek pod Piasecznem.

Piaseczno – mieszkania, piesze wycieczki, rowery

Lasy Chojnowski przecina aż siedem szlaków pieszych. Wśród nich są Chojnowski Szlak Południkowy startujący z centrum Piaseczna oraz Chojnowski Szlak Zabytków Przyrody i Główny Szlak Lasów Chojnowskich.

Mieszkańcy Piaseczna mają też do dyspozycji atrakcyjne trasy rowerowe. To cztery szlaki, w tym przechodzący przez centrum Piaseczna Szlak Lasów Chojnowskich i Szlak Główny Krainy Jeziorki.

To nie wszystko. Mając mieszkanie w Piasecznie znajdziesz coś dla siebie jeśli lubisz przygody w siodle. Na południe od miasta przebiega kilkunastokilometrowa trasa PTTK “Pomarańczowy szlak z kropką”.

Mieszkania w Piasecznie – atrakcje krajoznawcze

Dom lub mieszkanie w Piasecznie to szansa na odpoczynek – codzienny, nie tylko w weekend wolny od pracy – na łonie przyrody.

Niespełna 30 minutowy, spokojny spacer, dzieli centrum Piaseczna od Stawów w Żabieńcu, pobliskich lasów, a dalej ciekawie położonej Wieży Obserwacyjnej Zimne Doły czy też Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Mieszkania na sprzedaż w Piasecznie będą coraz bardziej interesujące również ze względu na inne atrakcje – m.in. Dzielnicy Filmowej oraz parku linowego i aqua parku w Zalesiu Górnym w pobliżu południowych krańców Stawów w Żabieńcu.