wakacje luksusowy hotel nad morzem

Urlop nad Bałtykiem – luksusowy hotel nad morzem

Z czym kojarzy Ci się wyjazd nad morze? Z zatłoczoną plażą i przepełnionymi restauracjami? Czy myślałeś kiedyś o wyjeździe nad morze w miejsce, które mimo świetnego dostępu do plaży, nie jest tak zatłoczone, a za to jest otoczone zielenią i rzeką? Może właśnie tym razem Twój urodzinowy bądź urlopowy wypad nad morze będzie inny niż poprzednie?

Luksusowy hotel nad morzem – bogaty wystrój wnętrz

Ręcznie zdobione tapety oraz starannie wyszukiwane przez lata meble to znak rozpoznawczy wystroju pałacu, który pełni aktualnie funkcję luksusowego hotelu nad Bałtykiem. Odrobina przepychu i królewskiej wygody jest wręcz wskazana na udanym urlopie, by poczuć, że faktycznie odpoczywamy. Dobra obsługa, niecodzienny wystrój wnętrz oraz malownicze otoczenie – czego chcieć więcej? Smacznego jedzenia! A takie też zapewnia luksusowy hotel nad morzem. Wystarczy wybrać się na sam szczyt hotelu, gdzie znajdują się dwie restauracje, by przenieść się w kulinarną podróż do czasów, kiedy w bogatych domach panował artdeco, a na talerzach było wykwintnie, choć z prostotą. Oczywiście ubogie menu XIX wieku nie jest na tyle zachęcające, dlatego restauracje proponują także ciekawsze pozycje, unowocześnione, choć wciąż niezwykle luksusowe i godne czasów przedwojennych. Jedzenie połączone z podziwianiem widoków z góry zdaje się być atrakcyjne i potęgujące wrażenia smakowe. Dodatkowo, świeże powietrze pobudza apetyt. To zatem świetne rozwiązanie.

Hotel butikowy nad Bałtykiem – ciekawa lokalizacja

Hotel odtwarzający klimat i przestrzeń z wieku XIX już sam w sobie jest czymś niezwykłym. Jednak, jeśli dodamy do tego tło historyczne, okaże się, że całość jest spójna i ma dodatkowe uzasadnienie powstania właśnie tam. Otóż, hotel położony jest nad morzem, na Kaszubach, w pobliżu pięknej rzeki Chełst. Wiele lat wcześniej stał tam ogromny, bogato wyposażony pałac, który odbudowano oraz wyremontowano, by nadać mu pierwotny kształt. Obecnie swoim kunsztem zachwyca różnych turystów, nie tylko fanów secesji. Na tle innych nadmorskich kurortów wyróżnia się swoim wystrojem oraz całym klimatem. Zachowana tam kultura kaszubska pięknie pobrzmiewa w tle podczas spacerów, a pobliska stadnina koni, należąca do kompleksu, dodaje uroku i urozmaicenia całokształtowi.

Miejsce z tradycjami – nocleg nad morzem

Jeśli więc chciałbyś odbyć podróż w czasie, a przy tym spędzić miło czas nad polskim morzem, wiesz już, że pałac na Kaszubach czeka na Twój przyjazd. Odkrywanie historii nie musi być nudne, a na pewno nie powinno kończyć się na wizycie w muzeum. Poczuj na własnej skórze bogactwo i sprawdź, jak żyje się w prawdziwym, luksusowym pałacu.