komplety piwne

Komplety piwne w ogródkach restauracyjnych i prywatnych

Ogrodowe komplety piwne są niewątpliwie jednym z najczęściej wybieranego asortymentu mebli ogrodowych podczas aranżowania piwnych ogródków zarówno prywatnych, jak i tych wokół pubów i restauracji. Kojarzą się z radosnymi spotkaniami ze znajomymi, przyjemnym jedzeniem potraw na świeżym powietrzu, ciepłymi wieczorami przy ogrodowych lampkach oraz rodzinnym grillem do późnych godzin nocnych.

Komplety piwne są często wykorzystywane podczas imprez plenerowych – otwartych festynów, koncertów ze strefą gastronomiczną czy rodzinnych garden party. Jeśli właśnie masz w planie organizację podobnej imprezy, sprawdź ofertę kompletów piwnych na stronie https://kompletypiwne.pl/

Popularne wymiary kompletów piwnych

Komplety piwne składają się standardowo z prostokątnego stołu oraz dwóch ławek do siedzenia – jest to układ bardzo praktyczny, który pozwala optymalnie wykorzystać daną przestrzeń. Korzystając z takiego zestawu, otrzymujemy sporo miejsca na rozstawienie jedzenia, nie tracąc przestrzeni do wygodnego siedzenia. Istotna jest również jakość takich kompletów piwnych – użycie odpowiednich materiałów i technologii do produkcji tych mebli daje gwarancję, że będą one służyły przez długie lata. Na rynku dostępne są najczęściej komplety piwne w dwóch standardowych rozmiarach: 220×50 cm oraz 220×70 cm – wystarczą te dwa najpopularniejsze warianty, aby racjonalnie zaaranżować każdą otwartą przestrzeń.

Komplety piwne idealne na imprezy plenerowe

Niewątpliwie komplety piwne to jeden z tych mebli plenerowych, które są najbardziej rozpoznawalne i kojarzą się z ciepłą aurą, grillem na imprezach pod chmurką i piwem rozlewanym do plastikowych kubeczków. Przywołują wspomnienia wakacyjnych festiwali i popołudni w nadmorskich miejscowościach podczas długo wyczekiwanego urlopu. Komplety piwne to produkt ponadczasowy – jego wzornictwo od lat się nie zmienia, dlatego że w niezawodny sposób sprawdza się podczas wszystkich plenerowych wydarzeń masowych, a przy tym jest rozwiązaniem trwałym, funkcjonalnym i wygodnym. Nie stwarza problemów podczas przechowywania poza sezonem, wizualnie się nie starzeje i doskonale wpisuje się w przestrzeń zarówno miejską, jak i prywatną, ogrodową. Nic dziwnego, że co roku komplety piwne cieszą się ogromnym zainteresowaniem restauratorów i organizatorów eventów.

Liczy się jakość wykonania i wytrzymałość kompletów piwnych

Kupując komplety piwne, zwróć uwagę na jakość ich wykonania. Najlepsze serie tych mebli produkowane są z sezonowanego drewna, najczęściej sosnowego. Trwałość kompletom piwnym zapewni 3-warstwowy lakier, dzięki któremu zachowają również naturalny wygląd. Jakość finalnego wykończenia kompletów piwnych zależy w dużej mierze od metody obróbki drewna stosowanej podczas produkcji – np. maszynowe szlifowanie drewna świerkowego pozwala uzyskać bardzo gładką powierzchnię stołów i ławek, co skutkuje dużym bezpieczeństwem użytkowania mebli. Warto też zwrócić uwagę, w jaki sposób zabezpieczone są sęki w drewnie – aby w przyszłości uniknąć ich wypadania podczas użytku na co dzień.

Komplety piwne – ważne nie tylko drewno, ale też metal

Wysoka jakość mebli plenerowych to nie tylko dokładna obróbka elementów drewnianych, ale również metalowych. Trwałość kompletów piwnych zależy też od tego, jak wytrzymałe są użyte w ich konstrukcji kątowniki, jak wykonano proces malowania stelażu i czy zastosowany został odpowiedni podkład. To niezwykle istotne, aby komplety piwne były odporne na różne, często niesprzyjające, warunki atmosferyczne.

Wybierając komplety piwne zwróć również uwagę, czy posiadają one dystanse do sztaplowania. Dzięki nim będziesz mógł układać je w stosy podczas przechowywania (pozwoli to ograniczyć zajmowaną przez nie przestrzeń magazynową) i unikniesz zarysowań na drewnianych blatach.