komplety piwne

Komplety piwne w piwnych ogródkach

Wychodząc na miasto podczas letnich wieczorów, bardzo chętnie udajemy się do ogródków piwnych (choć niekoniecznie właściwie na piwo). Jest coś niezwykłego w wieczornych ogródkach, gdzie czas płynie trochę wolniej, potrawy smakują lepiej (bo w końcu na świeżym powietrzu), otacza nas miły gwar przeplatany muzyką i bliskość natury (jeśli właściciele ogródków piwnych zadbali o zielony wystrój).

Ogródek piwny to świetne miejsce na kameralny koncert oraz okolicznościową imprezę – wieczór kawalerski, urodzinowe spotkanie czy randkę. Aby jednak było w nim miło i przyjemnie, musi być odpowiednio zaaranżowany. W tym celu niezbędne będą oczywiście komplety piwne.

Istota piwnego ogródka – komplety piwne

Jest to mebel, bez którego ogródki piwne niemalże nie mogą istnieć. Aby wybrać odpowiedni model kompletów piwnych (choć zwykle najlepsze okazują się standardowe rozmiary i prosty wygląd), musimy przemyśleć, jaką przestrzeń mamy do umeblowania. To ważne, aby maksymalnie ją wykorzystać i móc zaprosić do nas jak najwięcej gości, ale jednocześnie nie zagracić tej przestrzeni. Do mniejszych ogródków idealne będą komplety piwne bez oparcia, które wizualnie będą wyglądały na lżejsze. Z kolei do większych obszarów przydadzą się komplety piwne z oparciem, ze względu na wyższy komfort ich użytkowania.

Wybierając komplety piwne warto dobrze przyjrzeć się ich jakości, aby był to produkt, który będzie nam służył przez lata. Istotną kwestią może okazać się również waga takich mebli – jeśli mamy je sezonowo rozkładać i składać, ważne, aby ich ciężar nam tego nie utrudniał.

Jakie ozdoby do ogródka piwnego?

Aby komplety piwne w naszym ogródku prezentowały się przytulnie, nie możemy zapomnieć również o odpowiednim otoczeniu dla nich, czyli dekoracji ogródka. Jeśli znajduje się on na terenie wybrukowanym, nie zapomnijmy o ustawieniu wokół kompletów piwnych dużej liczby roślin. Przebywanie w bliskości z naturą działa odprężająco, a rośliny dodadzą przytulnego charakteru surowym i prostym kształtom kompletów piwnych. Świetnym rozwiązaniem będą donice i skrzynie z posadzonymi wysokimi roślinami, a także wiszące kwietniki.

Jak oświetlić piwny ogródek?

Gdy mamy już rozstawione w ogródku komplety piwne oraz rośliny, warto zadbać o ich nastrojowe oświetlenie. Przyjemne, ciepłe światło, lekko przytłumione, ociepli wizerunek całego ogródka piwnego i zachęci do spędzenia w nim czasu. Drewniane komplety piwne w ciepłym świetle girland i lampionów będą wyglądać niezwykle przytulnie. Aby jeszcze wzmocnić efekt i dodać nieco domowego charakteru do naszego ogródka, możemy na kompletach piwnych rozłożyć wygodne poduchy, a na oparciach siedzisk zarzucić ciepłe kocyki dla tych gości, którzy postanowią spędzić tam dłuższą chwilę.