magnes neodymowy

Magnes neodymowy w obudowie gumowej – co daje taka konstrukcja?

Magnes neodymowy jest znany jako mocny, o dużej sile przyciągania. Jednocześnie pozostaje kruchy i łatwy do uszkodzenia pod wpływem uderzenia czy upadku z wysokości. Dlatego dobrym pomysłem jest umieszczanie go w obudowach wykonanych z amortyzujących materiałów. W tej roli doskonale sprawdza się m.in. guma. Taka warstwa chroni nie tylko magnes, ale też delikatną powierzchnię, do której zostanie on przytwierdzony.

Kiedy zastosować magnes neodymowy w obudowie gumowej?

Są takie sytuacje, w których magnes neodymowy jest mocowany do delikatnej powierzchni. Zawsze wtedy, gdy istnieje ryzyko, że w wyniku tego kontaktu zostanie ona uszkodzona (np. porysowana) rozsądnym będzie osadzenie elementu w obudowie gumowej. Co to daje? Ochronę przed niszczeniem, utrzymanie estetyki produktu na wysokim poziomie. Z tego względu magnesy w takiej odsłonie znajdują szereg zastosowań niemal w każdej branży, która trudni się produkcją pracami instalatorskimi, mocowaniem podzespołów i innych.

Magnes neodymowy w gumowej obudowie – zastosowanie

Najczęściej magnes neodymowy w gumowej obudowie jest stosowany w pracach produkcyjnych oraz monterskich. Dużą popularnością cieszą się te elementy w firmach specjalizujących się w wytwarzaniu nośników reklamowych takich jak zawieszki magnetyczne, identyfikatory czy wizytówki.

Magnesy neodymowe w gumowych obudowach występują w formie gadżetów, uchwytów oraz prostych systemów montażowych. Są wykorzystywane zarówno do produkcji przedmiotów codziennego użytku, jak i tych bardziej zaawansowanych o przemysłowym charakterze. Wśród licznych zastosowań, magnesy sprawdzają się w:

  • montażu – podajników, urządzeń, uchwytów na GPS czy telefon,
  • produkcji zawieszek magnetycznych,
  • instalacji ekranów LED i instalacji POS.

Ze względu na swój uniwersalny charakter magnesy neodymowe w takiej formie mają szereg zastosowań. Żeby jednak spełniały swoją funkcję we właściwy sposób, powinny zostać odpowiednio dopasowane do całej inwestycji pod kątem rozmiaru, kształtu i konstrukcji.

Magnesy neodymowe – trzy różne konstrukcje

Zamawiając magnesy neodymowe w gumowych obudowach bezpośrednio u producenta, możesz wskazać, jakim rodzajem konstrukcji jesteś zainteresowany. Najpopularniejsze są modele:

  • z gniazdem płaskim, do którego można przykręcić elementy z gwintem M4, M6 lub innym,
  • z uchwytem,
  • z gniazdem gwintowym wystającym ponad uchwyt.

Wybór któregoś z nich zależy przede wszystkim od charakteru i wielkości finalnej konstrukcji. Zawsze jednak powinny one reprezentować wysoką jakość wykonania.