słomki papierowe

Słomki papierowe jako ozdoba i reklama

Chcąc ograniczyć zanieczyszczenie środowiska plastikiem i ułatwić recykling jednorazowych produktów, słomki plastikowe zostały zastąpione na rynku słomkami papierowymi. Okazało się, że zarówno jedne, jak i drugie nadal są świetną dekoracją oraz praktycznym gadżetem reklamowym np. w gastronomii.

Zdaje się, że słomki papierowe, które zastąpiły plastikowe rurki do napojów, przyjęły się na rynku całkiem dobrze. Producenci słomek jak np. http://strawzzy.pl/slomki-ekologiczne/ bardzo szybko znaleźli złoty środek, który z jednej strony pozwala stworzyć słomki wytrzymałe na różne temperatury napojów i łatwe w recyklingu – z drugiej.

Zastosowanie słomek papierowych

Słomki z papieru świetnie odnajdują się na przyjęciach plenerowych. Nie ważne, czy zdecydujemy się na te w naturalnej kolorystyce, bez nadruków czy bardzo kolorowe – liczy się przede wszystkim wygoda, jaką dadzą nam oraz naszym gościom. O wiele wygodniej spożywa się napoje podczas imprez, gdy korzystamy ze słomek papierowych – docenią je zwłaszcza panie, które uwielbiają malować usta. Korzystając ze słomki, mają większą pewność, że nie rozmażą swojego makijażu a szminka na ustach pozostanie bardzo długo nienaruszona.

Słomki papierowe to także duża wygoda dla gospodarza imprezy, który może za pomocą ozdób nakładanych na słomki, np. personalizować drinki. Dzięki temu jego goście nie zgubią swojego napoju przez całą imprezę.

Słomki papierowe idealne na domowe imprezy

Papierowe rurki do napojów sprawdzają się również podczas domówek oraz plenerowych imprez rodzinnych na działkach lub w przydomowych ogrodach. Świetnie wyglądają (zwłaszcza te w kolorowe wzory) i stanowią miły dodatek do zastawy stołowej podczas np. urodzin dla dzieci. W sklepach bez problemu znajdziemy słomki papierowe w wielu kolorach, w bajeczne wzory, które rozweselą dziecięce oczy. To taki drobiazg, na który dorośli nie zawsze zwracają uwagę, ale dzieciom z pewnością to nie umknie. Słomki papierowe mogą być estetycznym dopełnieniem papierowych dekoracji stołu – serwetek, kubeczków i talerzyków, które połączone wspólnym motywem graficznym potrafią stworzyć niezapomniany efekt.

Słomki papierowe znajdą także swoje zastosowanie podczas festynów w parkach miejskich, koncertów czy np. w wesołym miasteczku na stoisku z lemoniadą.

Ekologiczne słomki papierowe to również element wykorzystywany masowo przez lokale gastronomiczne. Po wycofaniu plastikowych rurek, trzeba było znaleźć jakąś alternatywę. Okazuje się, że papierowe słomki serwowane do napojów w lokalach restauracyjnych spotykają się z ciepłym odbiorem przez świadomych konsumentów.

Słomki papierowe jako nośnik reklamowy

Słomki z papieru to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców prowadzących lokale gastronomiczne. Mogą być wykorzystywane zarówno w stacjonarnych restauracjach, jak i np. mobilnych foodtruckach oraz podczas plenerowych imprez, gdzie pojawiają się stoiska z napojami.

Papierowe słomki są bardzo pozytywną zmianą, zwłaszcza w kontekście imprez masowych organizowanych na łonie natury, ponieważ wówczas duża ilość osób przemieszcza się na dużym terenie z napojami w dłoniach, a kubki i słomki często lądują w wielu miejscach, ale nie w koszu na śmieci. Słomki papierowe łatwiej się rozkładają w środowisku naturalnym i są biodegradowalne, a więc bezpieczniejsze dla środowiska.

Słomki papierowe, choć to niewielkie artykuły o małej powierzchni nadruku, mogą także pełnić funkcje reklamowe – lokale gastronomiczne bardzo często decydują się na słomki z własnym logotypem, śmiesznym nadrukiem lub gładkie, ale utrzymane w kolorystyce firmowej. Dzięki temu, połączone np. z obrandowanym kubkiem na miejskiej imprezie, stają się tanim nośnikiem reklamowym i elementem identyfikacji wizualnej danej marki.

Słomki papierowe – z troską o środowisko naturalne

Okazuje się, że papier jest świetną alternatywą dla zanieczyszczającego środowisko plastiku. To surowiec, z którego można stworzyć właściwie wszystko, a nawet może służyć on do spożywania napojów – ekologiczne słomki papierowe znalazły wiele zastosowań, zarówno w naszym życiu codziennym, jak i zawodowym.