polewy do lodów

Polewy do lodów – kupić gotowe czy zrobić samemu?

Zastanawiasz się na tym, jak podkręcić smak deserów serwowanych w swojej restauracji lub budce z przekąskami? Polewy do lodów to prosty, lecz niezwykle efektowny sposób na udekorowanie słodkiej potrawy. Jednak to coś znacznie więcej niż tylko ozdoba. Dobrze wykonana polewa jest idealnie gęsta, aksamitna, a w smaku pyszna i niezapomniana. Dlatego rodzi się pytanie – czy taki produkt da się kupić? Czy lepiej zrobić go samemu?

Zalety gotowych polew do lodów

Przygotowanie polewy do lodów może nie być bardzo czasochłonne, jednak w restauracji czy kawiarni, gdzie masz dużo innych obowiązków, jest to kolejna czynność wymagająca zaplanowania. Ponadto do przyrządzania przysmaków potrzebujesz zazwyczaj wielu składników – dobrej jakości czekolady, orzechów, które trzeba łupić i siekać, ciasteczek do pokruszenia. Zamiast tego możesz zdecydować się na gotową polewę do lodów, która zawiera w sobie już wszystkie potrzebne składniki połączone w idealnych proporcjach.

Kupując gotowe polewy do lodów:

  • masz pewność, że będą smaczne,
  • wiesz, że będą miały idealną konsystencję,
  • oszczędzasz czas,
  • uatrakcyjniasz swoją ofertę gastronomiczną,
  • zyskujesz dodatkowy składnik do dekorowania dań słodkich.

Zaletą gotowych polew jest też to, że występują w wielu wersjach smakowych do wyboru. Możesz zdecydować się na coś owocowego lub czekoladowego czy orzechowego. Niezwykle popularne są też polewy z chrupiącymi kawałkami, np. prażonych orzechów leśnych, fistaszków czy ciasteczek.

Pyszne polewy do lodów

Tak naprawdę polewy do lodów sprawdzają się nie tylko w dekorowaniu i wieńczeniu zimnych deserów. Są równie dobrym składnikiem innych dań np. śniadaniowych czy serwowanych na podwieczorek. Nadają się do oblewania gofrów, placuszków, naleśników, dekorowania ciast, ciasteczek, tortów i innych słodkich wypieków. Ze względu na to, że są gęste i aksamitne to układają się w takie kształty, jakie zaplanujesz. Dlatego każdy kucharz, również ten z zapędami artystycznymi będzie mógł wykazać się talentem nie tylko przy przygotowywaniu, ale też serwowaniu słodkich potraw dla swoich bliskich czy gości.

Pamiętaj, że polewy do lodów możesz ze sobą swobodnie łączyć, tworząc dwusmakowe i dwukolorowe przysmaki. Wtedy każde, nawet znane i często robione danie zaprezentuje się z zupełnie innej perspektywy. Jedzenie go będzie nie tylko kwestią zaspokojenia głodu czy apetytu na „coś słodkiego”, ale też prawdziwą, pełną przyjemności ucztą dla podniebienia!