panele Białystok

Laminowane podłogi, czyli stylowe panele

Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi może być trudny, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie. Jak można osiągnąć ten klasyczny wygląd twardego drewna lub płytek bez właściwego materiału? Na szczęście istnieje inna opcja, jaką jest podłoga laminowana. Panele mogą pasować do każdego projektu lub stylu, w jakim pragniesz urządzić swoje gniazdo.

Dowiedz się dlaczego warto, odwiedzając stronę internetową: https://www.studiolacasa.eu/panele-podlogowe-bialystok.html.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne panele?

Podłoga laminowana to rodzaj syntetycznej podłogi kompozytowej. Podstawę takiej podłogi stanowi warstwa rdzeniowa ze sklejki lub płyty pilśniowej. W niektórych przypadkach do spodu tej warstwy rdzenia dodawana jest warstwa podkładowa, aby zapewnić dodatkową ochronę i izolację. Warstwa rdzenia jest przyklejona na wierzchu warstwy drukowanego obrazu o wysokiej rozdzielczości prawdziwego drewna, kamienia lub innego materiału.

Na koniec dodawana jest cienka i przezroczysta warstwa ścieralna, wykonana z tworzywa sztucznego, aby chronić dolne warstwy przed uszkodzeniem. Podłogi laminowane to popularny sposób na uzyskanie wyglądu podłóg drewnianych lub kamiennych bez konieczności płacenia wysokiej ceny za właściwy materiał.

Zalety

  • Trwałość: Ze względu na niewielką ilość czynności konserwacyjnych, podłogi laminowane są niezwykle trwałe. Laminat jest odporny na duże natężenie ruchu przy minimalnych uszkodzeniach, jest odporny na promieniowanie UV i może być wodoodporny. Nie rysuje się ani nie odbarwia tak łatwo, jak podłogi z twardego drewna.
  • Niedroga i łatwa instalacja: Podłogi laminowane są przystępne cenowo w porównaniu z innymi opcjami podłóg i można je łatwo zainstalować jako samodzielny projekt.
  • Przyjazne dla środowiska: Coraz częściej spotyka się podłogi laminowane, wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu (zwłaszcza warstwy rdzenia). Renomowane marki będą również oferować formę certyfikacji środowiskowej.

Zanim przystąpisz do samodzielnej instalacji

Zanim zaczniesz, upewnij się, że podłoże jest gotowe do montażu. Podłoga powinna być czysta, równa i gładka.

  • Usuń istniejącą podłogę oraz listwy przypodłogowe.
  • W przypadku układania podłogi poniżej poziomu gruntu lub w pomieszczeniu o dużej wilgotności, należy położyć paroizolację.
  • Rozłóż nieotwarte pudełka z panelami laminowanymi w pokoju. To pozwoli im zaaklimatyzować się do temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Powinny aklimatyzować się przez co najmniej 48 godzin.
  • W przypadku lekko nierównych podłóg użyj podkładu piankowego jako podstawy dla desek laminowanych. Jeśli uznasz, że musisz wyrównywać podłogi, przeszlifuj podłogę i nałóż masę szpachlową.
  • Do niektórych podkładów dołączona jest paroizolacja, co eliminuje konieczność układania dwóch oddzielnych produktó Ta bariera zapobiegnie wnikaniu wilgoci do płyty pilśniowej podłogi, co z czasem może spowodować jej wypaczenie.
  • Pamiętaj, aby podczas pracy nosić odpowiedni sprzęt ochronny. Podczas cięcia desek laminowanych należy nosić okulary ochronne i nauszniki, a podczas układania desek nosić nakolanniki.

Jak dbać o panele? Białystok

Podłogi laminowane są łatwe w utrzymaniu. Większość podłóg będzie dostarczana z instrukcjami producentów, ponieważ najlepsza metoda pielęgnacji może się różnić w zależności od materiałów użytych podczas tworzenia. W przeciwnym razie zachowaj takie same środki ostrożności, jak w przypadku każdej innej podłogi: jak najszybciej posprzątaj rozlane płyny i bałagan, rozłóż dywaniki lub maty w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dodaj podkładki do dolnych nóg mebli i staraj się unikać jakiejkolwiek aktywności lub przedmiotów które mogą porysować podłogę.

Podłogi laminowane są mało odporne na wodę, więc jeśli podłoga nie jest wodoodporna, staraj się unikać regularnego mopowania. Aby zachować i chronić warstwę użytkową, upewnij się, że każdy środek czyszczący, który kupujesz lub robisz samodzielnie, jest bezpieczny dla podłóg laminowanych. Produkty na bazie oleju, kwaśne lub ścierne mogą uszkodzić powierzchnię. Nigdy nie poleruj ani nie woskuj podłogi.