Makijaż permanentny – czy to dobry pomysł?

Coraz więcej kobiet w Twoim otoczeniu decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego i Ty też zaczynasz się nad tym zastanawiać? Może obawiasz się bólu lub tego, że efekt nie będzie Ci odpowiadał i zostanie z Tobą na całe życie, jak tatuaż? W poniższym poradniku spróbujemy odpowiedzieć na najbardziej nurtujące kwestie i mity związane z makijażem permanentnym!

Czy wykonanie makijażu permanentnego jest bolesne?

Każdy człowiek ma inny próg bólu i dla niektórych osób wizyta u dentysty bez znieczulenia będzie naturalna, a dla innych przekłucie płatków ucha stanowić będzie nie lada wyzwanie. Z bólem w trakcie wykonywania makijażu permanentnego (https://beautynica.pl/oferta) jest podobnie. Mówiąc ogólnie – jest to miejscami niemal bezbolesny zabieg, ale w niektórych partiach skóry, gdzie jest ona cieńsza i inaczej napięta, może być odczuwany dyskomfort. W takiej sytuacji dyplomowana linergistka, czyli kosmetyczka wykonująca makijaż zastosuje miejscowo krem o właściwościach znieczulających lub poda zastrzyk z niewielką dawką środka o takim działaniu.

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem makijażu kosmetyczka przeprowadzi na Twojej skórze łagodne oczyszczanie. Zdezynfekuje również naskórek, by uniknąć niewielkich, ale możliwych stanów zapalnych w obrębie przeprowadzanych iniekcji.

Zanim dojdzie jednak do pierwszego nakłucia skóry w okolicach brwi, ust czy powiek musi powstać projekt – oczywiście bezpośrednio na Twojej twarzy! Dzięki wyrysowaniu planowanego kształtu kresek będziesz mogła sama ocenić, czy nadany przez kosmetyczkę kształt Ci odpowiada. Dopiero po akceptacji dobierany jest pigment, czyli barwnik wprowadzany w górną warstwę skóry właściwej. Nigdy nie będzie to losowy odcień, tylko kolor dostosowany do barwy oczu, włosów czy odcienia cery.

Początkowo, tuż po wykonaniu zabiegu, skóra wokół miejsca iniekcji będzie zaczerwieniona i nawet lekko opuchnięta, a pigment może wydawać się mocno nasycony i za ciemny. To naturalne zjawiska, które mijają w ciągu kilku dni na skutek łuszczenia się naskórka. Po około dwóch tygodniach barwnik osadza się w skórze i jest to moment na wykonanie korekty – dodanie pigmentu, który teraz pozostanie już utrwalony na kilka do kilkunastu miesięcy. Zabieg można regularnie poprawiać, wraz z wyraźnym blaknięciem koloru.

Dla kogo makijaż permanentny i gdzie go wykonać?

Wykonany przez profesjonalistkę makijaż permanentny nie rzuca się w oczy, za to podkreśla naturalne linie twarzy. Nadaje spojrzeniu głębi, jeśli zdecydujesz się na kreski nad rzęsami, czy też wyraźną oprawę oka w przypadku makijażu permanentnego brwi. Może też nadać ustom pełny kształt i symetryczną linię.

Zabieg tego rodzaju to świetna propozycja dla osób ceniących czas, którego nie muszą już poświęcać na staranny makijaż, jak i tych, które uskarżają się na drobne niedoskonałości, jak chociażby przerzedzone i nierówne brwi.

Gdzie wykonać makijaż? Tylko w salonie kosmetycznym i przez linergistkę, która posiada niezbędne certyfikaty i uprawnienia! Jeśli chcesz wykonać makijaż kosmetyczny w Warszawie lub innym dużym mieście, to ze znalezieniem najlepszego gabinetu na pewno nie będziesz miała problemu!