Bezpieczeństwo operacji kręgosłupa

Operacja kręgosłupa jest rodzajem operacji wykonywanej na kręgosłupie. Kręgosłup jest kolumną kości, która rozciąga się od podstawy czaszki do miednicy. Składa się z 33 kręgów, które są oddzielone krążkami międzykręgowymi. Tarcze pozwalają kręgosłupowi poruszać się i pochłania wstrząs. Najczęstszym powodem operacji kręgosłupa jest złagodzenie bólu.

Ból główną przyczyną operacji kręgosłupa

Ból może być spowodowany wieloma stanami, w tym przepuklinowymi dyskami, chorobą zwyrodnieniową dysku, zwężeniem kręgosłupa i spondylolistezą. Czasami jest również konieczna operacja w celu skorygowania deformacji kręgosłupa, takich jak skolioza. Operacja kręgosłupa jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcie z tyłu, a następnie usuwa odcinek kręgów lub dysku.

W niektórych przypadkach można wprowadzić metalowy pręt lub klatkę, aby ustabilizować kręgosłup. Chirurg może również połączyć się z co najmniej dwoma kręgami. Odzysk po operacji kręgosłupa może potrwać kilka tygodni. W tym czasie ważne jest, aby odpocząć i unikać uciążliwej aktywności. Fizjoterapię może być zalecane, aby poprawić zakres ruchu i siły. Większość ludzi ma ulgę w bólu po operacji kręgosłupa. Zapoznaj się z pozostałymi informacjami na https://doktormaciejbujko.pl/operacje-kregoslupa/.

Jednak zawsze istnieje ryzyko powikłań, takich jak infekcja, krwawienie i uszkodzenie nerwów. Operacja kręgosłupa jest bardzo poważnym i inwazyjnym rodzajem operacji, która jest wykonywana w celu rozwiązania problemów z kręgosłupem. Najczęstszym powodem operacji kręgosłupa jest złagodzenie bólu spowodowanego przepukliną dysku, ostrogi kostnej lub innym problemem kręgosłupa.

Operacja deformacji kręgosłupa

Operację kręgosłupa można również wykonać w celu skorygowania deformacji kręgosłupa, takich jak skolioza. Pierwszym krokiem w chirurgii kręgosłupa jest wykonanie nacięcia w skórze nad obszarem kręgosłupa, na którym będzie obsługiwane. Następnie chirurg przesuwa mięśnie i inne tkanki z drogi, aby mógł uzyskać dostęp do kości kręgosłupa. Następnie chirurg usunie każdą uszkodzoną lub chore tkankę, a także wszelkie ostrogi kostne lub kradzieżowe dyski.

W niektórych przypadkach chirurg może również potrzebować połączenia co najmniej dwóch kręgów. Po tym, jak chirurg naprawi problem problemu kręgosłupa, on lub ona zamknie nacięcie szwami lub zszywkami i zakryje je bandażem. Następnie zostaniesz zabrany do sali pooperacyjnej, w której będziesz ściśle monitorowany. Po przebudzeniu i czujności będziesz mógł wrócić do domu. Operacja kręgosłupa jest bardzo poważną procedurą i należy ją uznać za ostateczność tylko po zakończeniu wszystkich innych opcji leczenia. Operacja kręgosłupa jest rodzajem operacji wykonywanej w celu naprawienia problemów z kręgosłupem.