wynajem hal namiotowych Warszawa

Zakup czy wynajem hal namiotowych?

Hale namiotowe są potrzebne wielu firmom. Czasem korzystają z nich restauracje i domy weselne, które chcą spełnić marzenie przyszłej pary młodej o weselu w plenerze. Innym razem duże przedsiębiorstwa organizujące eventy plenerowe, w tym targi wystawiennicze czy stoiska sprzedażowe. Część z nich zastanawia się, że lepszy będzie zakup czy jednak wynajem hal namiotowych. Oto nasze porównanie.

Kiedy zakup opłaca się bardziej niż wynajem hal namiotowych?

Jeżeli prowadzisz działalność, która nieustannie korzysta z dodatkowej przestrzeni na zewnątrz, to wynajem hali namiotowej https://namiotyhalowe.pl/wynajem/ niekoniecznie będzie tym, co opłaca się najbardziej. Wtedy warto pomyśleć o zakupie konstrukcji na własność, co pozwoli Ci użytkować ją w sposób nieuzależniony od innych. W dowolnym momencie, gdy tylko będziesz potrzebował, możesz rozłożyć lub złożyć namiot i przewieźć go w inne miejsce. Ale to nie wszystko, bo wiele produktów tego typu nadaje się do stałej eksploatacji bez względu na warunki pogodowe. Solidne pokrycia i stelaże wykonane z wysokogatunkowych materiałów sprawiają, że konstrukcja jest odporna na promieniowanie słoneczne oraz deszcz, a w czasie wiatru nie traci na stabilności.

Zakup opłaca się również wtedy, gdy jesteś w stanie ponieść większą kwotę jednorazowo. Taka opcja jest korzystna, jeśli możesz poczekać na realizację swojego zamówienia, bo zazwyczaj producent potrzebuje czasu na wykonanie konstrukcji zgodnie z Twoimi wytycznymi. Jeżeli potrzebujesz namiot od ręki, wówczas jedyną opcją może być wypożyczalnia. Warto też rozważyć namiot używany.

Wynajem hal namiotowych – zalety rozwiązania

Opcją, która cieszy się dużą popularnością jest wynajem hal namiotowych. Nic dziwnego, ponieważ pozwala na dostęp do dużej liczby produktów i wybierania tych, które w danym evencie sprawdzą się najlepiej. Klienci mogą swobodnie decydować o rodzaju wynajmowanego namiotu, dopasowując go do charakteru imprezy i docelowego miejsca montażu. Z tym ostatnim nie są sami – mają zagwarantowaną pomoc od fachowców z wypożyczalni, którzy przywiozą, rozłożą, a po imprezie złożą namiot. To szybkie i wygodne.

Zaletą wynajmu jest oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Jednorazowo za usługę zapłacisz znacznie mniej, niż gdybyś miał nabyć namiot na własność. Z drugiej strony te koszty, np. jeśli będą ponoszone regularnie raz czy dwa razy w miesiącu, niekiedy mogą zostać zaliczona jako koszt uzyskania przychodu i wpłynąć na wysokość płaconego podatku.

Wreszcie wynajem pozwala Ci zapomnieć o problemach organizacyjnych – przechowywaniu namiotu, gdy nie jest używany, konserwowaniu go, wykonywaniu przeglądów technicznych, a nawet czyszczeniu poszycia. Te zadania leżą po stronie właściciela, czyli w tym wypadku wypożyczalni, która każdorazowo dba, aby do klientów trafiły wyłącznie sprawne, solidne hale namiotowe.

Rodzaje hal namiotowych na wynajem

Dobre wypożyczalnie dysponują bogatym asortymentem hal namiotowych na wynajem. Wśród dostępnych produktów znajdziesz np.:

  • lekkie namioty halowe – namioty o prostej konstrukcji, które szybko się składają i rozkładają, osadzone na stelażach wykonanych z profili ocynkowanych,
  • namioty magazynowe – średnie i duże idealne do przechowywania przedmiotów i osłaniania ich przed wpływem czynników atmosferycznych,
  • namioty przemysłowe – to ciężkie, niezwykle stabilne konstrukcje dedykowane przedsiębiorstwom i klientom biznesowym prowadzącym działalność plenerową (również całoroczną, bo konstrukcje są odporne na warunki zimowe),
  • namioty halowe jednospadowe – konstrukcje, które sprawdzają się jako garaże lub dobudówki do już istniejących zakładów produkcyjnych czy magazynów.

Oczywiście powyższe konstrukcje są dostępne nie tylko w wypożyczalni. U producenta możesz zamówić je na konkretny wymiar i kształt, dlatego finalnie spełnią wszystkie Twoje indywidualne oczekiwania. Decydujesz o liczbie i rozmieszczeniu okien, wysokości, szerokości i długości namiotu, a także jego wykończeniu, a także innych cechach wpływających na komfort użytkowania.