Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych – Katowice

 

Dołączenie Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku było naprawdę przełomowym momentem w rozwoju naszego kraju. Dzięki temu Polska ma dostęp do funduszy unijnych, które pomagają w znacznie szybszym realizowaniu kluczowych inwestycji w infrastrukturę taką jak nowe drogi szybkiego ruchu, ulice w miastach, czy też tabor oraz infrastruktura dla komunikacji miejskiej. Pozyskiwanie funduszy unijnych jest również możliwe dla przedsiębiorców. W tym celu warto zwrócić się do specjalistów.

Pozyskiwanie funduszy unijnych Katowice – jak wygląda cały proces

Fundusze unijne w formie, którą znamy dziś funkcjonują już od 2000 roku i w tym czasie prowadzony jest już czwarty program perspektywy finansowej. Każdy z nich trwa 6 lat i aktualnie znajdujemy się w trakcie tego przeznaczonego na okres od 2021 do 2027 roku. Obejmuje on aż 72,2 miliarda euro środków, które pochodzą z polityki spójności oraz 3,8 miliarda euro z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Dzięki temu wszystkie państwa członkowskie mogą liczyć łącznie na 76 miliardów euro dotacji. Na fundusze unijne mogą liczyć również polscy przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć lub rozwinąć swą działalność gospodarczą. W tym celu warto znaleźć firmę, której specjalizacją jest pozyskiwanie funduszy unijnych Katowice to świetne miejsce na takie poszukiwania.

Stolica województwa śląskiego i konurbacji śląskiej jest położona na terenie mocno rozwiniętym pod względem ilości i wielkości przedsiębiorstw. Z tego powodu znaleźć tam można całe mnóstwo firm, które zajmują się pomocą w pozyskiwaniu funduszy unijnych, które są przeznaczone na rozwój gospodarki krajów członkowskich. Jak wiadomo mniejsze i średnie firmy mają wbrew pozorom naprawdę spory wkład w rozwój gospodarczy danego kraju dlatego mogą one liczyć na skorzystanie z tych funduszy.

W celu pozyskania funduszy unijnych warto zwrócić się do firmy specjalizującej się w ich pozyskiwaniu. W ten sposób ma się pewność, że wszystkie procedury zostaną dopilnowane, a złożona dokumentacja będzie kompletna oraz prawidłowo wypełniona. Większość firm oferuje w tej kwestii kompleksową obsługę. Na sam początek definiuje się potrzeby przedsiębiorstwa i deklaruje się na co fundusze byłyby przeznaczone. Kolejnym krokiem jest skompletowanie całej dokumentacji oraz ich złożenie. Po przyznaniu funduszy projekt można zrealizować i tutaj należy pamiętać o dokumentacji wszelkich wydatków, tak by w momencie rozliczania przeprowadzonego projektu można było udowodnić, że fundusze zostały wykorzystane zgodnie z dokumentacją.