szyby samochodowe

Profesjonalne usługi związane z szybami samochodowymi

Szyby samochodowe są narażone na ciągłą ekspozycję na czynniki atmosferyczne. Na ich kondycję oraz wygląd wpływa nie tylko mocne słońce, deszcz czy mróz, ale też silny strumień wody oraz środki chemiczne wykorzystywane do mycia w myjniach samochodowych. Uszkodzenia mogą pojawiać się w najmniej spodziewanych momentach. W zależności od tego, jaka jest ich skala, można wdrożyć różne usługi poprawiające wygląd oraz kondycję szklanych tafli.

Montaż szyb samochodowych

Zacznijmy od usługi montażu szyb samochodowych http://car-glass.pl/, która jest wykonywana w dobrych warsztatach. Polega na demontażu uszkodzonych szyb czołowych, bocznych oraz tylnych, które uległy dużemu zniszczeniu. Czasem z niewielkiego odprysku powstaje spory „pajączek”, który znacznie osłabia wytrzymałość szyby. Mikropęknięcia zwiększają podatność szkła na zniszczenia np. w czasie ulewnego deszczu czy gradu. Nie wolno ryzykować jazdy takim niesprawnym autem. Szczególnie, że większe uszkodzenia w dużym stopniu wpływają też na ograniczenie widoczności kierowcy.

Naprawa szyb samochodowych

Nie zawsze uszkodzenie, nawet takie, które wydaje się poważne, wymaga od razu wymiany szyby na nową. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i sprawdzonych rozwiązań, tego typu zmiany często udaje się cofnąć. Aby można było wykonać naprawę, fachowiec musi ocenić skalę zmian. Jeżeli są one bardzo zaawansowane, wówczas jedynym ratunkiem jest wymiana. W jaki sposób szyba jest kwalifikowana do naprawy?

  • Odległość między kilkoma ogniskami zniszczeń wynosi więcej niż 10 cm,
  • kierowca na piśmie wyraża chęć i zgodę na naprawy, jeżeli będą one przeprowadzane w polu jego widzenia do 30 cm,
  • jeżeli uszkodzenie punktowe znajduje się w odległości minimum 10 cm od najbliższej krawędzi szyby czołowej,
  • średnica uszkodzenia punktowego nie przekracza 24 mm.

Zakwalifikowanie szyby do naprawy to jedno. Trzeba też rozważyć, jaką metodę zastosować. Uzależnia się ją od rodzaju zniszczeń, czy na szybie powstał odprysk, czy mamy do czynienia z zarysowaniem powierzchni.

Usuwanie odprysków na szybach samochodowych

Odprysk na szybie samochodowej sprawia, że komfort jazdy i jej bezpieczeństwo obniżyły się? W takiej sytuacji nie musisz godzić się na żadne kompromisy, które zagrażają Tobie, Twoim pasażerom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Poznaj możliwości regeneracji szyby poprzez stosowanie profesjonalnych metod naprawczych. Mają one zastosowanie w uszkodzeniach punktowych, które nie naruszają ogólnej konstrukcji szyby. Zastosowanie w tym procesie ma żywica, którą wypełnia się oczyszczoną wcześniej szczelinę. Po umieszczeniu w pustej przestrzeni stapia się ona z taflą tworząc z nią idealnie gładką, równomierną powierzchnię. Na końcu jest ona polerowana, co pozwala na efektowne wykończenie i przywrócenie szybie utraconego blasku.

Przyciemniane szyb samochodowych

Profesjonalne zabiegi związane z obsługą szyb samochodowych odnoszą się nie tylko do naprawiania i regenerowania szklanych tafli, lecz także do zmieniania ich właściwości. Można to uzyskać np. poprzez przyciemnianie szyb z wykorzystaniem specjalnej folii do oklejania. To również zabieg warty rozważenia, który:

  • zwiększa komfort jazdy i jej bezpieczeństwo, chroniąc kierowcę przed oślepieniem,
  • poprawia poczucie prywatności – ludzie z zewnątrz nie widzą tego, co w środku auta,
  • wpływa na obniżenie temperatury wewnątrz kabiny samochodu.

Ważne jest jednak to, aby odpowiednio przygotować szyby do zabiegu, a także zastosować taką folię, jaka jest zgodna z przepisami polskiego prawa. Jasno reguluje ono, jaki stopień widoczności musi pozostać po zastosowaniu okleiny z folii. Istotne jest też sięgnięcie po dobrej jakości materiały, które z jednej strony mocno i stabilnie przylgną do szyby, a z drugiej nie spowodują jej uszkodzenia.

Szyby samochodowe można wymieniać, naprawiać, regenerować i oklejać przyciemniającą folią. Bez względu na to, na jaki zabieg się zdecydujesz, przeprowadź go w miejscu zaufanym, gdzie pracują profesjonaliści.