masaż Dąbrowa Górnicza

Kiedy umówić się na masaż leczniczy?

Bezsprzecznie masaż lecznicy niesie za sobą szereg korzyści dla zdrowia. Podczas tego zabiegu masażysta aby pobudzić tkanki pacjenta wykorzystuje odpowiednie techniki takie jak głaskanie, ugniatanie, rolowanie, naciskanie, a także masaż poprzeczny. Sprawiają one, że przepływ krwi i związków odżywczych do uszkodzonych okolic ciała staje się szybszy. Zapoznaj się z naszym tekstem, aby dowiedzieć się kto i kiedy powinien umówić się na masaż leczniczy.

Masaż leczniczy – działanie

Zadaniem leczniczego masażu w Dąbrowie Górniczej jest usprawnienie przepływu krwi i chłonki w żyłach oraz naczyniach chłonnych. W efekcie tego zbędne substancje przemiany materii są usuwane, a na ich miejsce wchodzą elementy odżywcze, które przyśpieszają regenerację chorego punktu w ciele. Podstawowe skutki tego masażu to:

  • redukcja bólu,
  • zmniejszenie napięcia w mięśniach i tkankach,
  • zmniejszenie nadwrażliwości w punktach spustowych,
  • przyspieszenie regeneracji mięśni,
  • spowolnienie procesu zaniku mięśni,
  • odprowadzenie obrzęków i wchłanianie krwiaków pourazowych.

Jeśli interesuje Cię profesjonalny masaż Dąbrowa Górnicza to miasto, w którym bez problemu znajdziesz odpowiedni gabinet.

Kto powinien udać się na masaż leczniczy?

Na masaż lecznicy powinny umówić się osoby, które doznały kontuzji lub w których występuje ból kręgosłupa, barków, szyi oraz mięśni i więzadeł, które otaczają te miejsca. Oprócz tego osobom z niepełnosprawnością oraz po zabiegach chirurgicznych zaleca się korzystać z usługi tego typu. Zabieg przyniesie efekty tylko jeżeli będzie wykonywany w sposób prawidłowy, w związku z czym bardzo ważne jest, aby masaż był prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Może nim być masażysta, fizjoterapeuta lub rehabilitant.

Na co pomaga masaż leczniczy?

Taka usługa ma szerokie zastosowanie i pomaga w wielu dolegliwościach, takich jak na przykład:

  • przeciążeniowe bóle kręgosłupa;
  • dolegliwości reumatyczne;
  • urazy, zwichnięcia, skręcenia i złamania kończyn;
  • zaburzenia napięcia mięśniowego.

Jak przygotować się do zabiegu?

Bardzo ważne jest, aby na masaż ubrać się wygodnie i adekwatnie do tego jaka część ciała będzie masowana. Warto również zabrać ze sobą mały ręcznik, ponieważ po zabiegu może zostać na ciele nadmiar oliwki lub maści. Częściowy masaż leczniczy trwa zwykle pół godziny, natomiast na masaż całościowy będziemy musieli przeznaczyć pełną godzinę. Najlepsze efekty uzyskujemy uczęszczając na serię dziesięciu zabiegów. Przerwy pomiędzy nimi powinny trwać dwa lub trzy dni, aby organizm mógł się odpowiednio zregenerować.