Usuwanie os – jak szybko i sprawnie pozbyć się tych owadów?

Ule takich owadów, jak osy, są nie tylko bardzo irytujące i frustrujące, ale także dość niebezpieczne, w szczególności dla osób, które posiadają uczulenie na jad tych owadów zarówno po ugryzieniu, jak i użądleniu. Nie zapominajmy również, że nawet dla osoby, której nie grozi po bliskiej styczności z osą wstrząs anafilaktyczny, użądlenie nie jest niczym przyjemnym, a ślad po takim starciu może irytować nas przez kilka kolejnych dni czy tygodni. Dodatkowo ul os to także spore zagrożenie ze względu na na przykład ryzyko połknięcia takiego owada, na przykład pijąc słodki napój czy jedząc jakieś słodycze, do których osy bardzo mocno lgną. Jeżeli więc w twoim budynku lub w twojej bardzo bliskiej okolicy pojawiła się gromada os i chcesz się ich pozbyć, należy w tym celu odezwać się do specjalistów. Co jednak z tym fantem zrobić i jak zabrać się za usuwanie os z naszego otoczenia?

Usuwanie os – dlaczego nie wolno robić tego samemu?

Dla niektórych może się wydawać, iż usuwanie os nie należy do największych trudności. Co to bowiem za sztuka zniszczyć ul, przecież wtedy powinno być już po problemie prawda? No cóż, nic bardziej mylnego. Zniszczenie ulu to niestety nie wszystko i jeżeli chcemy pozbyć się problemu, musimy patrzeć szerzej. Przede wszystkim wściekłe osy mogą przypuścić na nas zmasowany atak, który może się dla naszego zdrowia bardzo źle skończyć. Po drugie, osy mogą bardzo szybko zacząć odbudowę ulu w tym samym miejscu. Zostaniemy więc z pogryzieniami i brakiem efektu. Dlatego też takie działanie, jak chęć usunięcia os z naszego domu czy fasady bloku musimy pozostawić profesjonalistom.

Usuwanie os – jakie techniki stosują profesjonalne ekipy?

Profesjonaliści w walce z osami czy szerszeniami do perfekcji opanowali już konkretne sposoby na walkę z tymi owadami. Choć daleko jest do nazwania ich szkodnikami, często tak właśnie zachowują się w stosunku do ludzi i to właśnie dlaczego czasem musimy z nimi walczyć. Jak więc profesjonaliście mierzą się z problemem osiego ula w nieodpowiednim miejscu?

Przede wszystkim taki proces często wykonuje się w nocy, kiedy aktywność os jest najmniejsza. Choć profesjonaliści posiadają wymagane zabezpieczenia przed użądleniem, i tak wolą oni chuchać na zimne. Stronią oni także od fizycznego niszczenia ula, a w pierwszej kolejności stosują specjalny środek, który zabija bądź wypędza osy z ula. Wtedy też można bezpiecznie usunąć gniazdo w miejsca, w którym się znajdowało, a osy nie powinny już tam wrócić. Dzięki temu będziemy nareszcie uwolnieni od tego problemu.