Gdzie najlepiej wykonać USG 3D w Warszawie oraz na czym polega ten zabieg?

Ultrasonografia kompletnie odmieniła medycynę. Gdy została ona bowiem wprowadzona, po raz pierwszy otrzymaliśmy możliwość zobaczenia de facto środka naszego ciała bez inwazyjnej w niego ingerencji. USG stało się nieocenionym narzędziem w obserwacji rozwoju dziecka, w badaniu pracy i wyglądu serca, a także w wykrywaniu torbieli oraz nowotworów. Ostatnio coraz częstsze jest jednak wykonywanie USG w 3D. Kiedy możemy skorzystać z takiego badania i co pomoże się nam ono przydać?

Kiedy przeprowadza się badanie USG 3D?

Najczęściej USG 3D przeprowadzane jest u kobiet w ciąży i jest ku temu jeden bardzo ważny powód. Badanie USG przeprowadzane w trójwymiarze może nam bowiem podać o wiele więcej szczegółów dotyczących rozwoju dziecko niż klasyczne badanie ultrasonografem obsługującym jedynie dwa wymiary.

Dzięki trójwymiarowemu USG jesteśmy w stanie niezwykle dokładnie oddać prawdziwy obraz, co przydaje się między innymi, gdy rodzice chcą poznać rysy twarzy dziecka i jego aktualny wygląd. Pozwala to również na zauważenie pewnych jego zachowań, charakterystycznych dla rozwijającego się płodu, na przykład zaciskanie piąstek. Trójwymiarowy ultrasonograf usuwa wszystkie zagłuszenia z tła, dzięki czemu otrzymujemy czysty i spójny obraz dziecka, który wygląda niczym fotografia wykonana w brzuchu matki.

USG 3D jest również bardzo ważnym badaniem prenatalnym, gdyż z jego pomocą możemy bardzo szybko zobaczyć ewentualne nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Dzięki temu możemy podjąć niektóre działania dość szybko i być może postarać się coś zmienić. Lekarz na podstawie USG w 3D jest w stanie zbadać rozwój kręgosłupa, kończyn czy głowy dziecka, a także rozwiać wątpliwości co do potencjalnej płci. Samo badanie trwa zazwyczaj około 20 minut, gdyż należy wykonać dokładny skan, aby program mógł wygenerować obraz, i kosztuje ono około 200-300 złotych.

Jak znaleźć klinikę oferującą USG 3D w Warszawie?

Jeżeli chodzi o takie badanie, jak USG 3D Warszawa to miejsce, gdzie znajdziemy naprawdę wiele klinik oferujących taką usługę. Jak jednak najlepiej je namierzyć? Oczywiście najprostszą drogą jest Internet – dzięki wyszukiwarkom będziemy w stanie bez większego problemu namierzyć interesujące nas kliniki sprawdzić ich cennik, a także zerknąć na opinie byłych klientek. Można również podpytać naszych znajomych – być może mieli oni już kontakt z klinikami oferującymi USG 3D i będą oni w stanie nam którąś z nich polecić bądź odradzić. Czasem wręcz opinia osoby, którą znamy, może być o wiele cenniejsza niż losowego użytkownika sieci.