Zalety i wady domowej klimatyzacji. Poznaj Daikin Sensira Plus

Pogoda w dzisiejszych czasach płata figle. Przez globalne ocieplenie Polskę dotykają to coraz większe temperatury. Ludzie próbują coś na to poradzić. Korzystają np. z wiatraków lub próbują ochłodzić się w inny sposób, lecz często nie jest to wystarczające. Mało kto myśli o zakupie klimatyzacji, ponieważ krąży stereotyp,  że to urządzenie zarezerwowane jest dla luksusowych hoteli czy biurowców.  Nic bardziej mylnego. Coraz więcej osób mieszkających w domach i blokach decyduje się na montaż klimatyzacji. Przed zakupem klimatyzacji warto przemyśleć, jakie są tego wady i zalety.

Zalety – czyste powietrze z Daikin Sensira Plus

Jest to zdecydowanie jeden z plusów, który zachęci wiele osób do zakupu tego urządzenia. Mimo to, klimatyzacje nie pobierają powietrza z zewnątrz. Aby zrozumieć ten mechanizm, należy znać budowę klimatyzacji.

Klimatyzacje posiadają filtr, który na swojej powierzchni zatrzymuje zanieczyszczenia takie jak kurz, owady oraz bakterie. Jednakże nie jest to wystarczający czynnik, aby zachować w 100% czyste powietrze wokół siebie. Dokupienie filtru HEPA zdecydowanie pomagają w procesie filtracji. Dla osób z alergią i astmą idealnie sprawdzi się klimatyzacja wyposażona w jonizator.

Elektrostatyczny filtr w takiej klimatyzacji wytwarza jony ujemne, dzięki czemu wchodzi w reakcje z zanieczyszczeniami. Brudy pozostałe na filtrze zostają odseparowane. Sprawia to, że powietrze pozbawione jest alergenów i staje się bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem jest Daikin Sensira Plus. Więcej na stronie https://www.climapolska.com.pl/jednostka-nascienna-sensira-ftxc-b-rxc-b-daikin/.

Klimatyzacja – upał już nie straszny

Największym plusem klimatyzacji jest to, że łatwo sobie poradzić z wysokimi temperaturami. Aktualny stan klimatyczny sprawia, że niezależnie od pory roku, na dworze panują dość wysokie temperatury. Każdy człowiek ma inną wytrzymałość na poszczególną pogodę. Dla osób, które nie potrafią znieść upałów, klimatyzacja jest strzałem w dziesiątkę.

W porze wakacyjnej, kiedy termometr potrafi przekroczyć 30 stopni Celsjusza, klimatyzacja jest zbawieniem. Nikt z nas nie lubi tak wysokich temperatur, a wiatrak nie zawsze spełnia swoją funkcję.

Lepsza jakość snu

Zasypianie w wysokich temperaturach jest niesamowicie trudne. Sen jest istotny dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Klimatyzacja daje szansę na to, aby sen w lecie stał się przyjemnością. Zapewne niejedna osoba ma problem z zaśnięciem, kiedy ledwo da się wytrzymać w piżamie. Zamontowanie klimatyzacji w takiej sytuacji okazuje się idealnym rozwiązaniem.

Czy klimatyzacja domowa ma jakieś wady?

Niestety koszty klimatyzacji są drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Trzeba liczyć się z tym, że nie tylko cena klimatyzacji wchodzi w całe koszty. Dodatkową kwestią jest montaż. Cena kupna klimatyzacji i jej założenia waha się między 3-4 tysiące złotych. Dlatego trzeba mieć to na uwadze przy kupnie tego urządzenia.

W kosztach należy również uwzględnić elektryczność. Taka klimatyzacja potrafi pochłaniać bardzo dużo energii. Jeżeli jest ona włączona zarówno w dzień, jak i noc, to rachunek za prąd może być zaskakujący.

Montaż klimatyzacji

Dostępne klimatyzacje domowe składają się z dwóch części — wewnętrznej oraz zewnętrznej. Problem w montażu wynika z faktu, że często trzeba poświęcić kawałek balkonu lub przygotować się na dodatkową ilość rur, które będą poprowadzone przez pokój. Umieszczenie wewnętrznej części w widocznym miejscu sprawi, że będzie to wygląd nieestetycznie i zaburzy wygląd pokoju. Umieszczenie jednak tej części w zakamarku pokoju sprawi, że dopływ powietrza będzie za słaby, zatem klimatyzacja będzie wymagała częstszego czyszczenia.

Hałas klimatyzacji

Wrażliwość na dźwięki może sprawić, że klimatyzacja będzie obciążeniem. Dźwięk klimatyzacji często jest bardzo słyszalny i sprawia, że dla niektórych jest on główną wadą tego urządzenia. Oczywiście osoby, dla których hałas o takiej częstotliwości jest bezproblemowy i przechodzą obok niego obojętnie, klimatyzacja nie będzie stanowiła żadnego problemu. Jednak przy decyzji zakupu tego urządzenia trzeba mieć ten fakt na uwadze.