niecka basenowa

Czym jest niecka basenowa?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na ostateczny wygląd basenu, niezależnie od tego, czy znajduje się on w prywatnym domu lub osiedlu mieszkaniowym, hotelu lub ośrodku wypoczynkowym, parku wodnym, kempingu lub innych obiektach wodnych. Efektem końcowym wyglądu basenu będzie połączenie koloru niecki basenowej, jej głębokości (czyli ilości zawartej w niej wody), pogody, otaczających ją elementów oraz jej usytuowania na zewnątrz lub pod przykryciem. Do tego wszystkiego należy dodać fakt, że posiada oświetlenie poza wodą lub zanurzone.

Jaki kolor wybrać?

Pierwszym zjawiskiem, które należy wziąć pod uwagę, niezależnie od koloru niecki basenu, jest to, że woda odbija kolory środowiska, w którym się znajduje, to znaczy. niebo na zewnątrz lub warunki oświetleniowe instalacji wewnętrznej. Ponieważ woda absorbuje fale widzialnego widma czerwonego, pomarańczowego i żółtego, a lepiej odbija te niebieskie, uznamy, że jej dominujący kolor, gdy jest czysty i wolny od zanieczyszczeń (jak ma to miejsce w basenach ), jest właśnie tym, niebieskim.

Ponadto im większa głębokość basenu, tym ciemniejszy niebieski kolor wody, natomiast jeśli głębokość nie przekracza 50 cm, woda będzie wyglądać na przezroczystą. Dlatego biorąc pod uwagę wszystkie te rozważania, możemy lepiej zrozumieć wpływ koloru basenu na wodę, basen i jego otoczenie. Odwiedź: https://vivapool.pl/baseny-ogrodowe/.

W jaki sposób kolor wpływa na ogólny wygląd basenu?

Najczęściej stosowane kolory niecek basenowych to niebieski, biały, piaskowy i czarny. Najczęściej spotykanym kolorem jest niebieski, który podkreśla naturalny kolor wody. Wariacje obejmują między innymi turkus, jasno-niebieski, indygo i ultramarynę, z niuansami, które każdy z nich wnosi do basenu.

Biały kolor niecki basenowej zamienia ją w płótno, na którym krystalicznie czysta woda nadaje ton, z relaksującym efektem i poczuciem przejrzystości i czystości. Jednocześnie, odbijając promienie słoneczne w bardzo ciepłych obszarach geograficznych, pomaga zachować nieco świeższą wodę. Piaszczyste odcienie nadają basenowi efekt podobny do niektórych plaż na Morzu Karaibskim, a ich ton zmienia się łatwo w zależności od warunków pogodowych.