Pompa ciepła basenowa

Pompa ciepła basenowa – Instalacja i konserwacja

Właściwa instalacja i konserwacja podgrzewacza basenowego z pompą ciepła może zoptymalizować jego wydajność. Najlepiej zlecić wykwalifikowanemu profesjonaliście basenowemu zainstalowanie podgrzewacza, zwłaszcza podłączenie elektryczne, oraz wykonanie skomplikowanych prac konserwacyjnych lub naprawczych.

Jak wydłużyć okres działania pompy do basenu?

Przeczytaj instrukcję obsługi, aby zapoznać się z harmonogramem konserwacji i/lub zaleceniami. Prawdopodobnie będziesz musiał co roku dostroić podgrzewacz basenu. Ze względu na wiele ruchomych i elektrycznych części podgrzewacza basenu z pompą ciepła prawdopodobnie będzie on wymagał okresowej obsługi przez technika klimatyzacji. Przy prawidłowej instalacji i konserwacji podgrzewacze basenowe z pompą ciepła mogą działać przez 10 lub więcej lat. Odwiedź: https://sklep.vivapool.pl/pl/c/Pompy-ciepla/17.

Możesz zainstalować timer, aby kontrolować pracę pompy. Jeśli problemem są zanieczyszczenia, użyj timera, który może aktywować pompę na wiele krótkich okresów każdego dnia. Ciągła praca pompy przez, powiedzmy, 3 godziny pozostawia pozostałe 21 godzin dziennie na gromadzenie zanieczyszczeń w basenie. Kilka krótkich cykli utrzymuje basen w czystości przez cały dzień.

Obsługa pompy

Pompy basenowe często pracują znacznie dłużej niż to konieczne. Cyrkulacja wody w basenie utrzymuje chemikalia w mieszance i usuwa zanieczyszczenia. Jednak dopóki woda krąży podczas dodawania chemikaliów, powinny one pozostać wymieszane. Codzienna recyrkulacja wody nie jest konieczna, aby usunąć zanieczyszczenia, a większość zanieczyszczeń można usunąć za pomocą skimmera lub odkurzacza. Co więcej, dłuższa cyrkulacja niekoniecznie ogranicza wzrost glonów. Zamiast tego najlepsze metody to stosowanie chemikaliów w wodzie i szorowanie ścian.

Pompy ciepła z certyfikatem wykorzystują technologię zmiennej prędkości, zużywając więcej energii tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, do zadań takich jak czyszczenie, a mniej do innych zadań o niskim przepływie, takich jak filtracja. Skróć czas filtracji do 6 godzin dziennie. Jeśli woda nie wydaje się czysta, zwiększaj czas w odstępach półgodzinnych, aż tak się stanie. W badaniu przeprowadzonym na Florydzie większość osób, które ograniczyły pompowanie do mniej niż 3 godzin dziennie, nadal była zadowolona z jakości wody. Średnio zaoszczędziło im to 60% rachunków za energię elektryczną za pompowanie.