włoska restauracja Warszawa

Dlaczego warto jeść we włoskiej restauracji?

Włoskie dania cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością oraz sympatią. Wielu z nas próbuje odtworzyć tradycyjne receptury we własnych domach, jednak zazwyczaj nie udaje się to w takim stopniu, jakbyśmy sobie życzyli. Nic dziwnego! Zupełnie inaczej wygląda przyrządzanie dań włoskich w profesjonalnych restauracjach. Dowiedz się, dlaczego warto zjeść w nich, zamiast tracić czas na domowe gotowanie.

Jak gotuje się we włoskiej restauracji?

Głośno, z pasją i od serca – włoskie restauracje słyną nie tylko z wykwalifikowanych kucharzy, ale przede wszystkim z tego, że gotuje się w nich z miłością. Nie jest przesadą stwierdzenie, że jest ona składnikiem wielu włoskich potraw. I choć oczywiście jest to metaforą, to w praktyce wiele osób potwierdzi, że talerze, które stawiają przed nimi szarmanccy kelnerzy są skomponowane starannie niczym dzieła sztuki.

Włoska restauracja – wyselekcjonowane produkty

Marzysz o włoskim daniu, ale gotujesz je ze składników, które znajdziesz w supermarkecie? W ten sposób nigdy nie uzyskasz efektu, o jakim marzysz. Za wyjątkowym smakiem potraw z południa Europy stoi przede wszystkim dobór produktów wysokiej jakości. Są one pozyskiwane od regionalnych dostawców , hodowców i rolników. To przede wszystkim długo dojrzewająca szynka czy oliwki – każde z nich swój wspaniały smak zawdzięcza leżakowaniu w ciepłych promieniach śródziemnomorskiego słońca.

Spora część włoskich dań powstaje od podstaw. Np. makaron – wyrabiany zgodnie z autorskimi recepturami z użyciem wyselekcjonowanej mąki, polecanej do tego typu dań. Jest bardzo świeży, delikatny, świetnie komponuje się z sosem pomidorowym czy pesto. Te również powstają z dobrych składników – soczystych pomidorów, aromatycznych ziół. To właśnie jakość każdego, nawet najmniejszego składnika czy przyprawy decyduje o finalnym smaku i wyglądzie zamawianego we włoskiej restauracji dania.

Gotować w domu czy zjeść we włoskiej restauracji?

Choć włoskie dania wydają się łatwe i szybkie w przyrządzeniu, to jak już wspominaliśmy wymagają sięgnięcia po dobre składniki. Nawet w dużych miastach może być trudno z ich dostępnością i wtedy wskazane jest raczej odwiedzenie dobrej restauracji. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu, który poświęcisz swoim bliskim. Włoska uczta od przystawki, przez danie główne, aż po deser zapewni Ci prawdziwy rollercoaster przeżyć – oczywiście pozytywnych. Do tego zasmakujesz smacznego wina, które będzie smakowało do danego mięsa, owoców morza czy słodkich deserów.