włoskie restauracje Warszawa

Czym charakteryzują się najlepsze włoskie restauracje?

Włoskie restauracje od lat są chętnie odwiedzane przez Polaków. Nasi rodacy pokochali śródziemnomorską kuchnię i dzisiaj nie wyobrażają sobie bez niej życia. Choć czasem próbują odtworzyć swoje ulubione smaki samodzielnie w domu, to jednak zazwyczaj nie są one tak smaczne jak te, przygotowane przez doświadczonego szefa kuchni. Zobacz, z czego wynika różnica i co sprawia, że restauracje włoskie cieszą się taką sympatią.

Włoskie restauracje kuszą wyjątkowymi smakami

Jak to możliwe, że Twoje potrawy nie są tak dobre, jak te serwowane we włoskich restauracjach w Warszawie https://semolino.pl/? Odpowiedź jest prosta – chodzi przede wszystkim o dobór najlepszych, wyselekcjonowanych i oryginalnych składników. Nie da się ukryć, że tańsze odpowiedniki polskich marek, szczególnie produkty pakowane garmażeryjnie, mrożone czy  półprodukty nigdy nie oddadzą smaku prawdziwych włoskich składników. Te dojrzewają w gorącym południowym słońcu, są uprawiane tradycyjnymi metodami i wykonywane w prosty sposób – bez ulepszeń czy chemii.

Dobre restauracje, które zadają sobie trud, aby sprowadzić je bezpośrednio z Włoch lub nabyć w innych, zaufanych miejscach, mogą zaoferować znacznie wyższą jakość potraw oraz wydobyć z nich maksimum smaku.

Autorskie receptury – tak gotuje się we włoskich restauracjach

Wiele receptur na włoskie dania na przestrzeni lat zostało zmodyfikowanych i zmienionych. Może się okazać, że całkowicie odbiegają od oryginałów i tak naprawdę nie wiemy, jak powinny smakować. Wizyta we włoskiej restauracji to nie tylko okazja do zaspokojenia głodu. To także kulinarna podróż, w której dowiesz się więcej na temat smaków, ich łączenia oraz zyskasz nowe inspiracje.

Najlepsi szefowie kuchni, bazując na tradycyjnych receptura ulepszają je, unowocześniają i przedstawiają w nowej odsłonie. Dlatego czasem jedno danie w kilku lokalach będzie smakowało zupełnie inaczej, ale będzie też serwowane w inny, ciekawy sposób.

Co zjesz we włoskiej restauracji?

Chociaż każda włoska restauracja w Warszawie ma inne menu, to jednak istnieją takie potrawy, które znajdą się w menu każdej z nich. Do najsmaczniejszych, tradycyjnych i dobrze znanych Polakom dań południowoeuropejskich zalicza się:

 • foccacia, bruschettine, buratta z grillowanymi warzywami, carpaccio z polędwicy, deska wędlin i serów – w formie przystawki,
 • sałatki ze świeżych warzyw – wegetariańskie, z dodatkiem mięs lub ryb,
 • zupy – kremy z pomidorów, grzybów,
 • pasty – makarony z kalmarami, oliwą i czosnkiem, pomidorami, kurczakiem, kalmarami, krewetkami,
 • kluseczki z nadzieniem lub sosem – gnocchi,
 • risotto – z grzybami, owocami morza,
 • pizza, calzone,
 • ryby i owoce morza – dorady, krewetki, labraksy, grillowane ośmiornice,
 • mięso,
 • desery,
 • kawy, herbaty, wino.

Bogaty wybór nie jest priorytetem w restauracjach włoskich. Tutaj bardziej od ilości szefowie kuchni skupiają się na jakości produktów oraz dań, które z nich powstają. W niektórych lokalach funkcjonują też karty z daniami sezonowymi oraz dania dnia – wtedy lunch można zamówić w korzystnej cenie, nie tylko w lokalu, ale też na dowóz.

Nie tylko smak – czym jeszcze zachęcają włoskie restauracje?

Włoskie restauracje słyną z wyjątkowych smaków, aromatów oraz pięknego serwowania dań. Są także wspaniałymi miejscami z klimatem. Trudno sobie wyobrazić włoską restaurację bez kamienia, drewna, przygaszonych lamp, przyciszonej muzyki, butelek wina odbijających światło. W takich wnętrzach po prostu chce się spędzać czas, dlatego są często wybierane na miejsca spotkań – randki, rodzinne obiady i kolacje, spotkania biznesowe z kontrahentami czy klientami.

Odwiedzanie włoskich restauracji to nie tylko okazja do zjedzenia czegoś dobrego. To także wyruszenie w podróż pełną smaków, zapachów i wyjątkowego klimatu. Możesz obcować z włoską sztuką, kulturą, kulinarną tradycją, nie ruszając się z Warszawy. W ten sposób na pewno odkryjesz, czym jest dobre jedzenie we włoskim wydaniu i pokochasz je na nowo!