ekspandor

Ekspandor – gumy oplatane potrzebne w każdym sektorze rynku

Co to jest ten ekspandor?

Może nie wszyscy wiedzą, co się kryje za tą dziwnie brzmiącą, egzotyczną nazwą. Tymczasem nie jest to nic innego jak gumy – elastyczne linki oplatane, czyli to, co możemy zobaczyć przy różnego rodzaju zabezpieczeniach transportu, a także u krawca albo w damskiej lub dziewczęcej kosmetyczce. Wszystkie te gumy w sznurkowej otoczce mają właśnie nazwę ekspandor. Firmy produkujące tego typu akcesoria trafiły w dziesiątkę, jeżeli chodzi o różnorodność tak prostego produktu oraz jego zastosowanie w różnych gałęziach rynku i przemysłu. A jaka jest ta różnorodność?

Ekspandor – rozmiary i zastosowanie

Wszelakie ekspandory to zróżnicowanie, jeżeli chodzi o ich średnicę i tym samym zastosowanie. Gumki oplatane są używane wszędzie jako świetna pomoc w każdych warunkach. Jakie są, więc ich najpopularniejsze rozmiary?

– 2 mm – jest to guma oplatana, którą najczęściej mamy w ręku, zamykając teczkę biurową. Cienka, obleczona gumka.

– 3 mm – guma, którą najczęściej spotykamy jako element zapięć w plecakach, kurtkach, kapturach i wielu podobnych miejscach, gdzie skracana jest przy pomocy plastikowej sprzączki na sprężynce. Większość tego typu gumek jest w kolorze czarnym.

– 4 mm – sprawdza się jako element siatek przytrzymujących rzeczy włożone do bagażników samochodowych. Gumki tej średnicy są też używane przez nurków.

– 6 mm – lina produkowana głównie w celu montażu i utrzymywania na zewnątrz banerów reklamowych.

– 8 mm – elastyczna linka, której głównym użyciem jest utrzymanie plandek na samochodach dostawczych, montaż banerów wielkoformatowych z tworzyw sztucznych, a także pomoc w rozłożeniu i utrzymaniu namiotów halowych.

Jakie gałęzie rynku korzystają ekspandorów?

Powyżej zostały już wymienione najczęstsze rozmiary ekspandorów oraz to, do czego się ich używa. Należy wspomnieć o tym, że większość z nich jest możliwa do wykonania w różnych kolorach, a nie tylko podstawowych często opisywanych jako zdjęcie ilustracyjne. Wynika to z faktu, że w zależności od użycia i preferencji, każdy może chcieć inny oplot. Wracając jednak do użytkowników. Najczęściej ekspandery stosuje się w:

– produkcji materiałów potrzebnych do tworzenia akcesoriów biurowych,

– produkcji sprzętu i akcesoriów sportowych, w którym może być potrzebny naciąg na elastycznej gumie, jednocześnie pokrytej odpowiednią powłoką tekstylną,

– w produkcji odzieży, obuwia i innych produktów z szeroko rozumianej branży modowej,

– w branży reklamowej oraz firmach przewozowych, jako elementy potrzebne podczas rozkładania banerów i plandek.