optyk Grodzisk Mazowiecki

Jak dobrać odpowiednie okulary? Optyk z Grodziska Mazowieckiego radzi

Szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych i oprawek do szkieł korekcyjnych przysparza licznych pytań. Jak dobrać odpowiednie, pasujące do twarzy okulary?  Sztuka doboru oprawek do okularów korekcyjnych może wydawać się trudnym zadaniem. Nie musi być to droga przez mękę, gdyż istnieje kilka prostych sposobów na określenie, które oprawki najlepiej podkreślą twarz i uwypuklają styl i osobowość. Okulary kwadratowe, okrągłe czy kocie oczy? Co wybrać? Optyk z Grodziska Mazowieckiego radzi.

Zdefiniuj swój kształt twarzy

Określenie kształtu twarzy pierwszy krok do właściwego doboru oprawek. Sekretem znalezienia idealnych oprawek jest wybór pary, która najlepiej pasuje do kształtu Twojej twarzy. Optyk (Grodzisk Mazowiecki) radzi, aby obrysować swoją twarz w odbiciu na lustrze za pomocą suchościeralnego markera i dokładnie nazwać kształt.

Dla każdego kształtu twarzy przyporządkowane są oprawki uzupełniające rysy, które jednocześnie pomogą zrównoważyć Twój wygląd. Niektóre oprawki mogą uwydatnić, a nawet wyszczuplić pewne cechy. Jeśli masz owalną twarz, to dobra wiadomość, w większości oprawek będziesz wyglądać niesamowicie. Twarz w kształcie serca doskonale sprawdzi się w okrągłych oprawkach, które są pogrubione na górze po to, aby zrównoważyć mały podbródek.

Wybierz kolor oprawek, który pasuje do karnacji

Następnym krokiem przy wyborze oprawek jest wybór kolorów pasujących do odcienia skóry. I nie musi być to trudne. Jeśli masz chłodny odcień skóry, wybierz oprawki w kolorach czerni, szarości lub niebieskie. Jeśli masz ciepłą karnację skorzystasz z równie  ciepłych kolorów, takich jak brąz, róż i czerwień. Zastanów się, w jakim kolorze ubrań czujesz się najbardziej komfortowo? Ta sama zasada dotyczy oprawek okularów.

Określ swój styl życia

Każdy z nas żyje na różnych poziomach aktywności — dlatego, aby właściwie dobrać odpowiednie okulary należy określić swój styl życia. Jeśli jesteś sportowcem lub pracujesz w bardzo wymagającej branży, takiej jak budownictwo, będziesz musiał wybrać wytrzymałe oprawki, które pozostaną na swoim miejscu podczas codziennych czynności.

Rozważając wybór oprawek pasujących do swojego stylu życia, jedną z najważniejszych rzeczy jest upewnienie się, że oprawki pasują do grzbietu nosa. Dzięki temu Twoje okulary lepiej pozostaną na swoim miejscu. Jeśli ćwiczysz, biegasz wówczas wygodne, solidne oprawki są koniecznością. Jeśli chcesz wyglądać dobrze na ważnym spotkaniu biznesowym, możesz wybrać stylowe oprawki o wyraźnych kształtach. Jeśli potrzebujesz okularów przeciwsłonecznych na plażę, postaw na miękkie, kolorowe oprawki, które dopełnią relaksującą atmosferę.

Wyraź siebie i swoją osobowość

Ramki to doskonały sposób na pokazanie tego, kim jesteś i wyrażenie swojej osobowości. Możesz znaleźć oprawki w idealnym kształcie, kolorze lub wzorze i może to być kompletnie nieważne, jeśli nie czujesz się komfortowo w swoich nowych okularach.

Ważna jest również wiedza, jak dobrać oprawki do użytku profesjonalnego. Koniecznie wybierz oprawki, które podkreślają to, kim jesteś, a jednocześnie pozostają odpowiednie w miejscu pracy. Na przykład możesz mieć parę kolorowych okularów na weekend, a potem wygodne, funkcjonalne okulary na tydzień pracy. Ale bez względu na to, jaki styl wybierzesz, upewnij się, że czujesz się pewnie i jesteś zadowolony ze swojego wyboru.

Podsumowanie: Jak wybrać odpowiednie okulary?

Umiejętność doboru odpowiednich okularów nie musi być trudne, jeżeli postępuje się zgodnie z kilkoma zasadami.

  • Zidentyfikuj swój kształt twarzy.
  • Wybierz kolory, które pasują do Twojego odcienia skóry.
  • Zastanów się nad swoim sposobem życia.
  • Pochwal się swoją osobowością.

Znalezienie odpowiednich okularów jest łatwe, jeśli znasz kształt swojej twarzy, podejmujesz właściwe decyzje dotyczące koloru, bierzesz pod uwagę swój styl życia i wybierzesz te, które są najwygodniejsze. Te cztery proste kroki wyboru oprawek sprawią, że znalezienie idealnych okularów stanie się banalnie proste.