Nowe domy na sprzedaż w Ożarowie – ile mogą kosztować?

Dla wielu osób mieszkanie w Warszawie bądź jej okolicach jest prawdziwym spełnieniem marzeń. Nie da się ukryć, mieszkanie w stolicy Polski, na jej obrzeżach lub miasteczkach, które bezpośrednio do jej przylegają jest pewnego rodzaju prestiżem i jeżeli możemy sobie na niego pozwolić, często się na to decydujemy. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, iż nawet mieszkańcy Warszawy często przenoszą się na jej obrzeża, gdyż mają dość zgiełku i zabójczego tempa miasta. Chcą po prostu odsapnąć od tej wielkomiejskiej atmosfery na uboczu, równocześnie jednak nadal mając naprawdę dobry dojazd do pracy czy do szkół swoich dzieci. Jednym z najpopularniejszych ostatnio kierunków migracji bez wątpienia jest Ożarów Mazowiecki. Dlaczego tak się dokładnie dzieje oraz ile mogą kosztować nowe domy w tej miejscowości?

Nowe domy na sprzedaż w Ożarowie – skąd nagły skok popularności tej miejscowości?

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym powodem, przez który Ożarów Mazowiecki w ostatnich latach może cieszyć się skokiem ludności jest proces, o którym wspomnieliśmy powyżej. Wiele osób mieszkających już w Warszawie chce bowiem wyprowadzić się trochę poza granice miasta, jednocześnie jednak nadal pozostając w jego bliskości. Ożarów Mazowiecki, który tak naprawdę bezpośrednio graniczy z Warszawą i znajduje się w jej bardzo bliskim sąsiedztwie od strony zachodniej, jest więc idealnym miejscem. Z podobnego punktu widzenia wychodzą osoby, które dopiero co mają zamiar wprowadzenia się w okolice Warszawy. Nie chcą one pchać się w samo centrum i szukają lokum, które nie tylko będzie nadal blisko Warszawy, ale także nie będzie kosztowało aż tak horrendalnie wielkich pieniędzy, jak mieszkania w centralnej części miasta stołecznego.

W dodatku w Warszawie naprawdę trudno jest aktualnie zdobyć dom, a jeżeli szukamy miejsca, w którym chcielibyśmy osiąść na stałe, zapewne będziemy chcieli zakupić właśnie dom. Tak naprawdę miejsce na rozbudowę osiedli domków jednorodzinnych jest w Warszawie bardzo mocno ograniczone, kiedy w miasteczkach pod nią tej przestrzeni nadal jest całkiem sporo, z czego oczywiście skrzętnie korzystają deweloperzy.

Nowe domy na sprzedaż w Ożarowie – za ile możemy je kupić?

Ożarów jest co prawda naprawdę blisko Warszawy, lecz nadal nie na tyle blisko, by ceny domów były jakieś ogromne. Z tego też względu, jeżeli chodzi o Ożarów nowe domy na sprzedaż potrafią kosztować około 5700 złotych za metr kwadratowy. Choć nadal nie jest to najniższa cena, należy pamiętać, że w samej Warszawie oraz większych miastach jej okolicach ceny te potrafią być większe o nawet 50 procent bądź więcej!