neocube

Kulki magnetyczne neocube – wszystko co musisz wiedzieć przed ich zakupem

Kulki magnetyczne neocube zostały zbudowane z magnesów neodymowych. Czym jest zatem ten materiał? Magnesy neodymowe weszły do ​​produkcji seryjnej na początku lat 80-tych. Są to najpotężniejsze magnesy ziem rzadkich i składają się z boru, neodymu i żelaza. Później przyjęto formę zabawki-puzzli z magnesem neodymowym.

Te rodzaje magnesów wymagają ochronnej powłoki niklowej, ponieważ magnesy neodymowe są kruche i korozyjne. W końcu stają się podatne na pękanie bez pomocy tej metalowej osłony. Będąc najtańszym z magnesów ziem rzadkich, często są materiałem produkcyjnym stosowanym do silników, narzędzi bezprzewodowych i innych. Dziś magnesy neodymowe mają formę puzzli, którymi mogą się cieszyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Za powodzeniem kulek magnetycznych neocube przemawia przede wszystkim fakt, że zwiększają zdolności i umiejętności myślenia. Dodatkowo są proste i nadają się do samodzielnego montażu bez specjalnych narzędzi. Docenia się również fakt, że pomagają złagodzić stres, odprężyć głowę, rozwijają cierpliwość i inteligencję. Ten niezwykły gadżet znajdziesz np. tutaj: https://promagnesy.com/kategoria-produktu/neocube-kulki-magnetyczne/

Na co uważać bawiąc się kulkami magnetycznymi neocube

Neodymowe kulki magnetyczne neocube nadają się tylko do użytku w pomieszczeniach. W przypadku dłuższego użytkowania na zewnątrz zaczynają rdzewieć i z czasem tracą swoją wytrzymałość.

Lepiej także jest unikać zderzenia kulek ze sobą, w przeciwnym razie powłoka może odpaść lub magnes może pęknąć. Nie wynika to ze złej jakości, ale z właściwości materiału, z którego wykonane są magnesy neodymowe. Ponadto ciśnienie uderzenia w małych punktach styku kulek jest zbyt wysokie. Nie pozwalaj dzieciom bawić się kulkami magnetycznymi neocube, ponieważ mogą je połknąć. Nie należy używać kulek magnetycznych neocube w wysokich temperaturach, w przeciwnym razie mogą stracić namagnesowanie. Kulki magnetyczne dostarczane są w plastikowym pudełku. Gdy nie są używane, przechowuj je w etui.

Kulki magnetyczne neocube dla każdego i do wszystkiego

Nasze produkty to nie tylko akcesoria do tablic magnetycznych czy metalowych prętów. Neodymowe kulki magnetyczne neocube dostępne w naszym sklepie internetowym można łączyć na niezliczone sposoby i zapraszać innych do eksperymentów. Oprócz tego, że są bardzo wszechstronne, są praktycznymi pomocami w życiu codziennym:

Tablice ogłoszeniowe, tablice sucho ścieralne i lodówki – nawet nasze najmniejsze kulki magnetyczne mają niesamowitą siłę przyciągania. Nawet jeśli nie są większe niż pinezka, z łatwością trzymają kartki lub zdjęcia bez konieczności ich wiercenia.

Nietypowym zastosowaniem kulek magnetycznych neocube, aczkolwiek bardzo funkcjonalnym jest użycie kulek w czasie szycia. Wtedy wiesz na pewno, jak trudno jest dobrze udrapować tkaniny. Wystarczy przymocować do tkaniny dwie kulki magnetyczne, aby zapobiec jej przemieszczaniu się.

Kulki magnetyczne neocube pozwalają na wykonanie wielu rzeźb. W połączeniu ze stalowymi niemagnetycznymi kulkami można budować kostki, pierścienie i różne figurki. Jeśli użyjesz również magnesów sześciennych lub neodymowych sztabek magnetycznych, możesz zbudować na przykład atomy lub cząsteczki. Kulki magnetyczne neocube doskonale nadają się również do wyrobu elementów jubilerskich (np. bransoletek lub pierścionków) lub jako elastyczne zapięcie magnetyczne.

Zademonstruj swoje umiejętności i twórz małe dzieła sztuki na swoim biurku za pomocą kulek magnetycznych neodymowych neocube. Zapomnij na kilka minut o wszystkim, co musisz zrobić. Zabawa kulkami magnetycznymi to prawdziwe antidotum na stres.

Kulki magnetyczne neocube – niebezpieczeństwo dla dzieci

Ze względu na niebezpieczeństwo połknięcia kulki magnetyczne neocube nie są odpowiednie dla małych dzieci i jak wszystkie magnesy super magnesy muszą być trzymane poza ich zasięgiem. Jeśli kilka małych magnesów zostanie połkniętych, mogą utknąć w jelicie i spowodować obrażenia lub śmierć. Ze względu na dużą siłę przylegania duże kulki magnetyczne mogą powodować siniaki. W związku z tym nawet starsze dzieci powinny unikać ich dotykania.