Wynajem namiotów w Małopolskim – gdzie znajdziemy wypożyczalnie?

Wypady za miasto mają swój urok, nie da się tego ukryć. Wyjazdy w plener, ognisko, pyszne jedzenie upieczone w ogniu oraz spanie w namiotach na otwartej przestrzeni to przepis na świetny wyjazd z przyjaciółmi, rodziną bądź drugą połówką. Namioty mogą się jednak przydać w wielu innych miejscach – podczas festiwali, kiedy nie chcemy płacić za nocleg w hotelu i wolimy wybrać ekonomiczniejszą opcję w postaci pola namiotowego, czy na specjalnych koloniach z dala od ludzi, kiedy to próbujemy trochę odciąć się od świata zewnętrznego. W każdym z tych przypadków oczywiście nie obędziemy się właśnie bez namiotu, lecz dzisiaj powiemy sobie o trochę innym rodzaju takich konstrukcji, a mianowicie o namiotach halowych. Czym one dokładnie są oraz gdzie w Małopolsce znaleźć firmy, które oferują wynajem namiotów w przystępnej cenie?

Jaki namiot halowy powinniśmy wybrać?

Namioty halowe to naprawdę intrygujące konstrukcje, które w pewnych sytuacjach bez problemu będą w stanie zastąpić klasyczne budynki murowane. Tego typu namioty są wykorzystywane przede wszystkim w branżach logistycznych czy eventowych, na przykład na poczet targów, pokazów czy zjazdów. Są one naprawdę szybki w budowie, a także dość bezpieczne i nic dziwnego, że tyle osób decyduje się na ich kupno bądź wypożyczenie.

W branży rozróżnia się aż siedem grup namiotów halowych, a każda w ich określa dokładnie, jakie zastosowanie może mieć konkretny namiot. Zacznijmy od grupy I – tam znajdziemy małe, lekkie hale namiotowe, które są stosowane jako konstrukcja okresowa bądź sezonowa w miesiącach letnich. Parametry sprawiają, że są to konstrukcje idealne jako małe sezonowe magazyny bądź schron na krótkie imprezy, jak na przykład wesela czy zjazdy.

Grupa II to już konstrukcje całoroczne, lecz nadal nie oferujące ogromnych rozmiarów. Najczęściej są one używane jako pawilony podczas wielkich eventów, a także jako tymczasowe magazyny, małe parkingi dla samochodów, a także miejsca dla małych targów, gdzie można pokazać kilka projektów bądź konstrukcji.

Kolejne Grupy, od III do IV, to coraz to większe i wytrzymalsze budowle, które bez problemu mogą pełnić bardzo odpowiedzialne zadania. Grupa IV to zaś zamówienia niestandardowe, tworzone na życzenie zleceniodawcy.

Jak wynająć namiot halowy w Małopolsce?

Jeżeli chodzi o taką kwestię, jak wynajem namiotów Małopolskie to województwo, w którym bez większego problemu natrafisz na producentów zarówno tych mniejszych, jak i większych odmian namiotów halowych. Ogromna gama modelowa sprawia, że znalezienie odpowiedniego dla siebie namiotu nie będzie stanowić dla ciebie żadnego wyzwania.