big bags

Do czego służą torby big bags?

Chcąc przechować, przetransportować niektóre produkty stosujemy różnego rodzaju pojemniki, czy torby. Idąc na zakupy, również zabieramy ze sobą torbę, reklamówkę, po to, aby przynieść zakupy do domu. A co z produktami, których jest bardzo dużo? Na przykład w hurtowniach? Często w zakładach produkcyjnych, czy hurtowniach używa się dużych kontenerów, toreb, pojemników. Jednych z nim są torby big bag, które pomieszczą naprawdę sporo.

Co to są torby big bag?

Torby big bags są rodzajem, można powiedzieć elastycznego kontenera. Wykonane są najczęściej z polipropylenu, który jest odporny na promieniowanie UV. Są bardzo wytrzymałe i mogą pomieścić nawet 5 ton! U góry posiadają specjalne uchwyty, które zaczepiamy do ładowacza big bag-ów lub na zwykły podnośnik z hakiem. W ten sposób możemy transportować materiał w workach. Torby big bags znajdziesz np. tutaj: https://agrosak.com/oferta/big-bag/

Torby te mają płaskie, wzmocnione dno, dzięki czemu lżej ustabilizować kształt, co pozwala na łatwiejszy transport. Niektóre z nich mają specjalne otwory, przez które wysypiemy zawartość torby big bag.

Istnieją także torby big bag ażurowe, w których możemy przechować warzywa i owoce.

Jakie materiały możemy zapakować w torby big bag?

Torby big bag są stosowane praktycznie w każdej branży –  przemysłowej, spożywczej, farmaceutycznej, opałowej, budowlanej i innych. W opakowaniach tych możemy zmieścić produkty sypkie, takie jak np.: zboże, węgiel, cukier, mąkę, zioła. Torby big bag również świetnie sprawdzają się do przewożenia bardzo ciężkich materiałów – gruzu, piasku, żwiru, cementu.

Rodzaje

Worki są produkowane w różnych rozmiarach, odmiennej ładowności, a także różnią się budową. Różnorodność ta powoduje, że każdy znajdzie z pewnością odpowiednią dla swojego produktu torbę. Poniżej znajdziecie kilka rodzajów ze względu na różne parametry budowy torby.

  • Uchwyty – znajdziemy tu jednozaczepowe (piasek, ziarna, pasza), dwuzaczepowe (nawozy, zboża) oraz czterozaczepowe (największe, do materiałów sypkich czy budowlanych).
  • Dno – tutaj także mamy do wyboru kilka opcji. Może to być zwykłe, płaskie dno, wzmocnione dno podwójne, z pojedynczym szwem, lub szwami w kształcie gwiazdki. W dnie może być także umieszczony otwór, który ułatwia opróżnianie torby. I tutaj mamy do wyboru kominek wysypowy  lub rynnę z osłoną.

Torbę big bag możemy zamknąć na kilka sposobów. Mogą tu być zwykłe sznurki ściągające, kominek lub plastikowa klapa.

Pojemność, udźwig toreb big bags

Ładowność toreb też jest różna, Każda z nich ma podaną ładowność w kilogramach oraz pojemność w litrach. I tak możemy dostać torby o ładowności 500 kg, 1000 kg, 2500 kg oraz aż do 5000 kg. Pojemność może być podana w litrach, np. 300 litrów, 1000 litów lub w metrach sześciennych.

Jak napełnić i opróżnić torby big bag?

Aby zapakować produktem tak duży worek, należy posłużyć się specjalistycznym sprzętem Mowa tu o specjalistycznych ładowaczach. Są to specjalne leje pod które podpinamy worki. Do specjalnej miski wsypujemy produkt, który otworem wpada do worka. Mogą one być przenośne lub stacjonarne.

Załadowany worek, odpinamy i zamykamy, a następnie możemy go przetransportować na inne miejsce za pomocą specjalnego podnośnika.

Opróżnianie worków także odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń – stacji opróżniania worków big bag. Worki przymocowuje się do specjalnych uchwytów, a następnie wysypuje się produkt specjalnym lejem. Jest on wyposażony w wyciąg z płaskim dnem, dzięki temu wysypywany materiał nie zbryla się.

Worki big bags – cena

Cena worków nie jest wysoka i zależy od pojemności i rodzaju. Jednak są to kwoty zazwyczaj w granicach kilkudziesięciu złotych za jeden worek. Worki są wytrzymałe, więc jeśli jest możliwość użycia go ponownie, z pewnością będzie służył kilkakrotnie.

Worki big bag to rewelacyjne rozwiązanie do magazynowania, przewozu towarów wielkogabarytowych. Ich uniwersalność sprawie, że są chętnie wybierane przez firmy z różnych sektorów gospodarki. Worki można również spersonalizować, umieszczając na nich specjalne nadruki.