worki polipropylenowe

Jakie worki na budowę?

W zależności od oczekiwań klienta worki polipropylenowe mogą być produkowane z przeznaczeniem dla różnych gałęzi gospodarki. Wykorzystuje się je w rolnictwie, transporcie, ale budownictwie. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości tkanina polipropylenowa jest niezbędna na każdym placu budowy, przy remoncie domu, czy w innych miejscach, gdzie prowadzone są prace remontowe. Worki polipropylenowe sprawdzają się doskonale w procesie magazynowania i wywożenia odpadów budowlanych takich jak gruz. Worki wykonane z gęstotkanego materiału są lekkie i szczelne, a specjalne wykończenie sprawia, że zarówno napełnienie jak opróżnienie to łatwy proces.

Właściwości materiału polipropylenowego

Opakowania wykonane z polipropylenu są ponadprzeciętnie twarde i bardzo wytrzymałe na zniszczenia mechaniczne: trudno je rozerwać, czy nawet rozciągnąć lub przetrzeć. Ponadto, polipropylen jest odporny na działanie agresywnych związków chemicznych takich jak rozpuszczalniki, zasady i  kwasy. Worki wykonane z tego tworzywa nie ulegają biodegradacji. Kolejną właściwością polipropylenu jest niska przepuszczalność pary wodnej. Materiał „oddycha”, bo przepuszcza powietrze; struktura worka zapewnia przewiewność. Worki polipropylenowe charakteryzują się także niewielką gęstością, co w praktyce oznacza, że są bardzo lekkie – pożądana cecha na placu budowy.

Worki polipropylenowe a transport artykułów sypkich

Parametry techniczne worków sprawdzają się nie tylko przy magazynowaniu gruzu, ale także w transporcie innych materiałów, które mogą towarzyszyć niektórym pracom remontowym. Gęsty splot tkaniny polipropylenowej gwarantuje szczelność, która jest kluczowa w procesie transportu surowców takich jak piasek, czy innych materiałów sypkich o niewielkiej średnicy ziaren.