big bags

Rodzaje worków big bags

Worki big bag to niezastąpione narzędzie w magazynie, na budowie, w gospodarstwie rolnym czy też w firmach transportowych. Sprawdź, jakie są rodzaje worków big bag i do czego możesz ich użyć.

Big bag to nazwa uniwersalnych worków z tworzyw sztucznych, m.in. polipropylenu. Dzięki swojej wytrzymałości oraz nieprzepuszczalnej konstrukcji, big bags mogą udźwignąć nawet do 5 ton i świetnie sprawdzają się przy przewozie m.in. piasku, cementu, nawozów sztucznych czy też odpadów (szczególnie popularne są big bag na gruz).

Worki big bag – rodzaje

Torba big bag to praktyczne narzędzie, a użytkownicy mogą dobrać je pod kątem swojego zapotrzebowania. Worki big bags można podzielić ze względu na:

  • konstrukcję,
  • sposób napełniania/opróżniania,
  • rozmiar/pojemność,

Worek big bag – konstrukcja

W sprzedaży znajdziesz worki jednozaczepowe i dwuzaczepowe czyli z jednym lub dwoma uszami oraz duże torby typu kontenerowego (z czterema zaczepami). Masz do wyboru worki z uchwytami np. narożnymi, przyszywanymi wzdłuż krawędzi, z pojedynczym lub podwójnym pasem załadunkowym.

W zależności od potrzeb dobierzesz też worki o dnie: podwójnym, w kształcie gwiazdy, kwadratowym lub też z pojedynczym szwem. Big bags mają wkładki – foliowe lub otwarte, które zabezpieczają przed wilgocią. Ciekawą opcją – przede wszystkim jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu powierzchni magazynowej – są worki ze stabilizatorami wewnętrznymi, które po wypełnieniu zachowują swój kształt.

Worki big bag – napełnianie i opróżnianie

Big bags muszą być łatwe do załadowania. Dlatego producenci oferują worki z otwartą górą, z fartuchem (zabezpieczonym klapą lub linką ściągającą) oraz kominem nasypowym. Co z opróżnianiem big bags? I tutaj masz wybór – wszystko zależy od towaru, który będziesz przewoził w worku.

Big bags może mieć dno płaskie lub z praktycznym kominkiem wysypowym czy też z rynną z osłoną. Warto pamiętać, że worki są bardzo wytrzymałe i możesz z nich korzystać wielokrotnie. Dlatego w sprzedaży dostępne są worki big bag używane.

Big bag wymiar

Jak już wiesz, torby big bags radzą sobie z naprawdę dużymi ciężarami – masz do dyspozycji big bag 500 kg oraz o ładowności 1000 kg, 2 500 kg, a nawet 5 000 kg.

Jeżeli interesuje Cię konkretna pojemność, to znajdziesz worki big bag o pojemności od kilkudziesięciu do 1000 litrów.

Big bag na gruz i inne przeznaczenia

Worki big bags bardzo często wykorzystywane są w magazynach, na budowach, w gospodarstwach rolnych oraz w firmach transportowych. Popularnością cieszą się big bag na gruz – przewieziesz w nim duże ilości odpadów budowlanych. Jednak to nie wszystko. Worki big bags posłużą do transportu piachu, cementu czy też żwiru, granulatu, węgla lub śmieci. W torbach big bag można też bezpiecznie przewozić nawozy sztuczne oraz inne chemikalia.

Dostępne są big bags spełniające normy pozwalające na przewóz żywności oraz worki antystatyczne i dedykowane przewozowi materiałów i substancji niebezpiecznych.