worki polipropylenowe

Polipropylen a zagrożenie powodziowe

Nie dawniej niż rok temu zachodnia Ukraina doświadczyła potężnego kataklizmu. Największej powodzi w przeciągu ostatnich 50 lat. Setki ludzi straciło dorobek życia. Setki kilometrów dróg i 90 mostów zostało doszczętnie zniszczonych. Gdy organizacje humanitarne dotarły do maleńkiej miejscowości Daniliv wolontariusze zobaczyli krajobraz po tragedii, w który wpisane były…worki. Jeszcze kilka miesięcy po powodzi przed każdym domem stał stos worków wypełnionych piaskiem. Były to konstrukcje zbudowane ad hoc, a mieszkańcy pytani o to, czemu jeszcze się ich nie pozbyli, odpowiadali – „ dzięki nim czujemy się spokojniejsi”. Te worki z tworzywa sztucznego budowały w nich poczucie bezpieczeństwa. Powszechnie wiadomo, że opakowania różnego rodzaju wykonane z tkaniny polipropylenowej charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Właściwości fizyczne i chemiczne tego materiału sprawiają, że jest on bardzo popularny w różnych sektorach gospodarki, ale także w sytuacjach kryzysowych takich jak sezonowy napór wody, czy kataklizm. Worki polipropylenowe idealnie nadają się do stworzenia wału przeciwpowodziowego.

Worki polipropylenowe – prowizoryczny wał przeciwpowodziowy

Worki umożliwiają szybką interwencję w sytuacji zagrożenia powodziowego. Ponadto, tak skonstruowane wały powodziowe charakteryzują się wysoką skutecznością i stabilnością. Polipropylen gwarantuje odporność na zniszczenia i jest lekki.  Worki wykonane z gęstotkanego materiału polipropylenowego gwarantują solidną konstrukcję i skuteczność wału przeciwpowodziowego. Standardowe worki mają ładowność 25 lub 50 kg.

Worki polipropylenowe niezbędne na linii frontu

Takie opakowania poza szczelnością i wysoką wytrzymałością, nie ulegają biodegradacji, są odporne na pleśń, grzyby, środki chemiczne, promieniowanie słoneczne. To bardzo ważne, bo powszechnie wiadomo, że napór wody może trwać wiele dni. Opakowania wykonane z polipropylenu wykazują neutralność na działanie agresywnych związków chemicznych takich jak rozpuszczalniki. Polipropylen to materiał, który bardzo trudno jest rozerwać, rozciągnąć, czy przetrzeć. Są to właściwości kluczowe w procesie tworzenia wału przeciwpowodziowego.