nowe mieszkania Marki

Zamieszkaj pod Warszawą – sprawdzamy zalety mieszkania w Markach

Wybór mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w ciągu życia. Do rozważenia mamy bardzo wiele istotnych zagadnień: metraż, rozkład pomieszczeń, standard wykończenia, wyposażenie. Ale pierwszą kwestią do rozstrzygnięcia jest zawsze lokalizacja. Bywamy pod tym względem bardzo wybredni – jednocześnie marzymy o ciszy i spokoju, ale też chcemy mieć wszędzie blisko. Czy te dwa wymogi można z sobą połączyć?

Nowe mieszkania Marki

Osoby pragnące nabyć własne lokum zastanawiają się często, czy lepszym wyborem będzie nieruchomość z rynku pierwotnego, czy też mieszkanie przeznaczone do remontu. Warto pamiętać, iż zakup nowego mieszkania daje liczne możliwości, których nie daje nam rynek wtórny nieruchomości. Przyjrzyjmy się zatem ofertom, jakie mają dla klientów deweloperzy (http://willadeveloper.pl/nowe-mieszkania-na-peryferiach/).

Przede wszystkim nowe mieszkanie jest… no właśnie – nowe. Nie musimy obawiać się o stan instalacji i samej konstrukcji, ani planować kolejnych drobnych remontów z roku na rok. Rynek pierwotny daje gwarancję wielu lat odpoczynku od wiertarki i folii malarskiej. Możemy się w nim czuć bezpiecznie i pewnie.

Nie bez znaczenia są także możliwości aranżacyjne – w starym mieszkaniu musimy się dostosować do wizji jego twórców, w nowym – możemy mieć pewien wpływ nawet na rozmieszczenie ścian, a już na pewno na wybór podłóg, kafelków czy ceramiki sanitarnej. Nie zachodzi ryzyko znalezienia wykwitów pleśni pod kilkoma warstwami tapety ani nieszczelnych rur, wielokrotnie łatanych pakułami i silikonem.

Mieszkanie od dewelopera jest dużo przyjaźniejsze pod względem organizacji przestrzeni, niż nieruchomości z drugiej ręki. Współczesne rozwiązania projektanckie i architektoniczne umożliwiają ergonomiczne zagospodarowanie nawet niewielkiego metrażu, stworzenie oddzielnych stref dla różnych aktywności, przechowywania – a także do bycia razem. Próżno szukać takiej jakości w wielkiej płycie z lat 70-tych.

Mieszkanie blisko centrum, daleko od zgiełku

Deweloper zna potrzeby swoich klientów. Potrafi zrozumieć pozorną sprzeczność pobrzmiewającą w stwierdzeniu „mieszkanie na uboczu, blisko centrum”. Dzisiejszy świat wymaga od nas więcej, więc odpłacamy mu się tym samym – skoro mamy być dyspozycyjni, chcemy mieć niedaleko do pracy, a jeśli przy tym pragniemy realizować swoje pasje i wypoczywać, nie niepokojeni dźwiękami miasta, to poszukujemy bardziej kameralnej przestrzeni.

Świetnym przykładem rozwiązań łączących te dwie potrzeby, są inwestycje takie jak Rezydencja Sasina w Wołominie. Budynek zlokalizowano wśród zieleni, w spokojnej części miasta, wyróżniającej się przy tym doskonałym połączeniem z Warszawą, zarówno z pomocą komunikacji miejskiej, jak i własnego środka transportu. Minimalizuje to czas dojazdu do pracy czy dodatkowe zajęcia, bez kompromisów na rzecz spokoju, jakiego możemy doświadczać, relaksując się popołudniami na przestronnym balkonie lub we własnym ogródku.

Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Jeśli planujesz zakup swojego pierwszego mieszkania, może cię zaskoczyć ilość detali, na jakie powinieneś zwrócić uwagę, by nie przeżyć rozczarowania. O czym powinieneś pamiętać, aby przez dziesięciolecia cieszyć się ze swojej dobrej decyzji?

  • Miejsce parkingowe – do mieszkania powinno być przypisane co najmniej jedno miejsce w garażu lub na parkingu, niedostępne dla osób z zewnątrz.
  • Balkon lub ogródek – docenisz jego obecność zwłaszcza w letnie dni, gdy będziesz marzył o chwili relaksu na świeżym powietrzu.
  • Możliwość aranżacji – sprawdź, czy będziesz miał wpływ na odpowiadające twoim potrzebom rozmieszczenie gniazdek elektrycznych czy punktów hydraulicznych.
  • Klatki schodowe i windy – powinny być przestronne i łatwo dostępne, zwłaszcza jeśli w mieszkaniu przebywać będzie małe dziecko lub osoba niepełnosprawna.
  • Indywidualne warunki – część deweloperów ma bardzo elastyczne podejście do klienta, oferując np. płatność w ratach lub gwarancję ceny w umowie przedwstępnej. Wybierz sprawdzoną, zaufaną firmę!