pompy ciepła Katowice

Jakie zalety ma pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera ciepło z otoczenia budynku. Ciepło jest zbierane z powietrza, gruntu lub wody w zależności od warunków panujących wokół danego domu. Dzięki temu w pomieszczeniach jest ciepło bez potrzeby spalania węgla, drewna lub innego paliwa stałego. Pompa jest również oszczędniejsza od ogrzewania gazowego, którego koszty wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych rocznie. Jakie są inne zalety korzystania z pompy ciepła?

Ekologiczna i wydajna pompa ciepła

Atutem pomp ciepła jest ich ekologiczność. Dzięki nim ogranicza się ilość emitowanych pyłów PM 2,5 i PM 10, związków siarki oraz innych szkodliwych substancji. Pompa jest przyjazna środowisku również ze względu na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Pozyskiwanie ciepła z otoczenia odbywa się przy udziale energii elektrycznej. Urządzenie montuje się zatem w towarzystwie paneli fotowoltaicznych, które stanowią zasilanie pompy ciepła. Katowice umożliwiają szybkie znalezienie wykonawcy na obie instalacje i uruchomienie ich w tym samym czasie.

Domy ogrzewane pompą ciepła są niedrogie w utrzymaniu. Ich eksploatacja jest tania ze względu na możliwość pozyskiwania prądu przez fotowoltaikę. Dodatkowo pompa umożliwia regulowanie temperatury w każdym pomieszczeniu i zużywanie takiej ilości energii cieplnej, której faktycznie potrzebują użytkownicy. Unika się w ten sposób grzania wnętrz do temperatur, w których domownicy czują się niekomfortowo i są zmuszeni do wychładzania pomieszczeń przez ich wietrzenie.

Łatwa obsługa i solidność

Pompa ciepła do domu jednorodzinnego nie wymaga skomplikowanej obsługi. Uruchomienie sprzętu jest proste, podobnie jak ustawienie odpowiednich temperatur w pomieszczeniach. Pompa grzeje wszystkie wnętrza oraz podgrzewa wodę użytkową. W czasie upałów może natomiast chłodzić pomieszczenia, by podnieść komfort termiczny o każdej porze roku.

W przypadku pompy ciepła rzadko dochodzi do awarii. Urządzenie cechuje się solidnością i trwałością, dlatego jego naprawy są sporadyczne. Usterki pompy są usuwane przez profesjonalny serwis, który zajmuje się również prawidłowym montażem całej instalacji. Dzięki temu wszystkie elementy pompy i podłączone do niej systemy grzewcze działają sprawnie przez cały sezon.

Pompa ciepła może pracować pod nieobecność domowników. W tym czasie nie wymaga żadnej obsługi. Wystarczy ustawić ja na niewysoką temperaturę, by zabezpieczyć dom przed nadmiernym wychłodzeniem i zamarzaniem instalacji wodnej.