Pyszna i zdrowa pizza – restauracja Saska Kępa

W naszym kraju pizza, a szczególnie ta we włoskim wydaniu zyskuje na popularności. O ile od lat znaleźć można całe mnóstwo restauracji oferujących pizzę w bardziej polskim wydaniu, która zawiera dość puszyste ciasto i mnóstwo dodatków, tak to właśnie ta oryginalna pizza zaczyna być coraz częściej spotykana. Jest to jednak dość kaloryczne danie. Z tym postanowiła sobie poradzić restauracja na Saskiej Kępie.

Jaki jest sekret niskokalorycznej pizzy – restauracja Saska Kępa

Będąc na diecie często mamy ochotę ulec wielu pokusom, które czyhają na każdym kroku. Fast foody, czy też wysokokaloryczne potrawy w restauracjach kuszą przede wszystkim swoim smakiem. Jedno z dań, które lepiej ograniczać z racji na sporą ilość kalorii to pizza, która uwielbiana jest przez wielu Polaków. Na szczęście istnieje jej wersja, która zawiera w sobie znacznie mniej kalorii i tłuszczu, dzięki czemu jest ona lekkostrawna i można ją zjeść na diecie. Gdy interesuje nas oferująca taką pizzę restauracja Saska Kępa jest jednym z miejsc, gdzie można takową znaleźć.

Na prawym brzegu Wisły znaleźć można lokal, który oferuje pizzę o tak pysznym smaku i z niesamowicie chrupiącym ciastem, które jest jednocześnie miękkie w środku. Jest to pinsa, a nazwa ta używana jest również używana do określenia właśnie pizzy, która nie jest tam pizzą, a pinsą. Skąd taka zmiana nazwy? Wynika ona z różnic w procesie tworzenia takiego dania, które o ile smakowo jest niesamowicie zbliżone do włoskiego odpowiednika, tak znacząco się różni pod względem kaloryczności.

W pizzy, a dokładniej w cieście za najwięcej kalorii odpowiada mąka pszenna. Z tego powodu skład ciasta do pinsy jest nieco zmieniony względem tego włoskiego. Po pierwsze do jego stworzenia używa się znacznie mniej oliwy, dzięki czemu zawiera ono mniej tłuszczu, a co za tym idzie mniej kalorii. Inne są również mąki. Znajdziemy wśród nich oczywiście mąkę pszenną, lecz nie stanowi ona dużej części całego ciasta i odpowiada za jego naturalne wyrastanie, a także za zatrzymanie większej ilości wody w cieście. Aby jeszcze bardziej zwiększyć ilość wody w cieście, co przekłada się na mniejszą kaloryczność używa się mąki ryżowej. Pozwala ona zatrzymać więcej wody w cieście podczas pieczenia. Do tego dodawana jest nadająca chrupkości oraz kruchości mąka sojowa. Całość uzupełnia nadający niepowtarzalnego smaku suszony zakwas chlebowy. Tak zrobione ciasto jest następnie ozdabiane sosem pomidorowym, serem, a także świeżymi dodatkami, dzięki czemu taka pizza, a właściwie pinsa ma niepowtarzalny smak i jest odpowiednia podczas diety.