automaty do lodów

Automaty do lodów – niezbędne wyposażenie każdej lodziarni

Kto nie marzył w dzieciństwie o maszynie do lodów?  Takiej, w której można przygotować ulubione smaki i zajadać się nimi do woli? Potrzebna do tego jest wyjątkowa receptura i składniki, ale też odpowiednie automaty do lodów. Dziś to właśnie maszyna jest połową sukcesu w tworzeniu lodów. Pozwala na zaoferowanie pysznego produktu niezależnie od miejsca i czasu. A jak wybrać tę najlepszą maszynę?

Automaty do lodów są niezbędnych wyposażeniem każdej lodziarni. Profesjonalne maszyny można też spotkań w restauracjach czy barach, ale również na świeżym powietrzu. Podczas wakacji nad morzem to jedna z ulubionych przekąsek Polaków, a dzięki odpowiedniemu sprzętowi można zaoferować ją dosłownie wszędzie.

Wybór automatów do lodów

Nie jest to łatwe zadanie. Tylko najwyższej jakości maszyny gwarantują bezpieczne i bezawaryjne działanie, co jest szczególnie ważne podczas letniego sezonu. Wybór wysokiej klasy urządzenia do lodów pozwoli też na uzyskanie idealnej konsystencji, utrzymanie odpowiedniego ich zamrożenia i kremowego smaku.

Niezwykle ważny jest więc wbudowany system chłodzenia automatów do lodów. To on odpowiada za zapewnienie odpowiednich warunków wewnątrz maszyny niezależnie od tych na zewnątrz, nawet w upalne dni. Wszystkie części maszyny, które mają kontakt z żywnością, powinny być zbudowane ze stali nierdzewnej.  Jest ona bezpieczna dla zdrowia i nietoksyczna.  Zapewnia trwałość i wytrzymałość elementów. Jest też najlepsza pod względem utrzymania, bo bardzo łatwa w czyszczeniu.

Automaty do lodów i osprzęt

Na polskim rynku można znaleźć różne rodzaje maszyn do lodów, które pozwalają na stworzenie idealnych smakołyków. Dostępne są maszyny do produkcji tradycyjnych lodów rzemieślniczych (gałkowych), ale też automaty do lodów świderków (amerykańskich) czy automaty do lodów włoskich.  W lodziarniach i kawiarniach nie może też zabraknąć profesjonalnych urządzeń cukierniczych, które znacznie ułatwią podawanie lodów i przygotowywanie dodatków. Frezery do lodów, granitorów, automaty do bitej śmietany czy podajników do dodatków są równie ważne jak automaty do lodów.  Oprócz ułatwienia pracy pozwalają przede wszystkim na oszczędność czasu oraz ograniczenie kosztów. Pozytywnie wpłyną też na bezpieczeństwo produkcji.

Dzięki zaopatrzeniu się w odpowiedni zestaw można będzie uzyskać idealne lody i podać je w najbardziej atrakcyjny sposób. Jakość i smak na pewno doceni szerokie grono klientów.