terapia grupowa Warszawa

Terapia grupowa Warszawa – jak i gdzie szukać wsparcia?

Terapia grupowa jest dla wszystkich osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami natury psychicznej. Możemy znaleźć zarówno grupy wsparcia dla osób, które borykają się z fobią społeczną, jak i dla osób po stracie, chorujących na depresję, zaburzenia osobowości czy leczące się z uzależnień. Podpowiem Wam dzisiaj, jak i gdzie szukać wsparcia oraz odpowiemy na pytanie, czy warto uczęszczać na terapię grupową.

Terapia grupowa Warszawa – gdzie szukać wsparcia?

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie dla specjalistów związanych z chorobami psychicznymi, jak i psychoterapeutów czy coachów. Ma na to wpływ wiele czynników. Po pierwsze to, że stale zwiększa się świadomość na temat depresji, uzależnień i innych chorób, ale także wydarzenia z ostatnich lat, np. pandemia, gdy byliśmy zmuszeni do pozostania w domu i ograniczenia kontaktu z ludźmi. Wiele osób dostrzega w sobie problemy oraz zachowania, które wykraczają poza normy, niestety nic z tym nie robią. Jest to związane m.in. z tym że różnego rodzaju terapie, to nadal tematu tabu w naszym społeczeństwie. Temat, o którym się nie rozmawia i omija. Z tego też względu, wiele osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami, nie wie, jak znaleźć pomoc. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z nimi, jest właśnie terapia grupowa (Warszawa). Nie tylko  dostaje się pomoc specjalisty, ale również poznaje się osoby z podobnymi problemami, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pomocy najlepiej jest szukać w gabinetach psychologicznych i psychiatrycznych.

Dla kogo jest terapia grupowa?

Podstawowym powodem, dla którego warto wybrać się na terapię grupową są problemy związane z relacjami i komunikacją, ale nie tylko. Taka forma pomocy jest dedykowana wszystkim, którzy chorują na nerwicę, zaburzenia nastroju, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia osobowości, są uzależnione od substancji psychoaktywnych, chorują na depresję czy schizofrenię oraz w wielu innych przypadkach. O skuteczności terapii w dużej mierze decyduje wybór grupy, tak aby spełniała nasze oczekiwania i odpowiadała na nasze problemy. Pamiętajmy jednak, że ostateczna decyzja należy do osoby prowadzącej grupę (terapeuty lub terapeutki). To specjalista decyduje o składzie grupy i ilości osób, które może przyjąć. Decyzję dokonuje na podstawie swoich obserwacji – tak, aby jak najbardziej zwiększać szanse na wyzdrowienie swoich pacjentów.