nowe mieszkania Marki

Nowe mieszkanie czy rynek wtórny?

Nowe mieszkanie czy mieszkanie do remontu? Przed takim dylematem staje większość osób planujących zakup własnego „M”. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, nie zawsze dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Lepiej zapłacić więcej za nową inwestycję, czy włożyć sporo pracy w remont? Zamieszkać na nowoczesnym osiedlu czy na swojskim blokowisku? Rozwiejmy kilka wątpliwości związanych z zakupem mieszkania.

Nowe mieszkania Marki

Powiedzmy sobie szczerze: nawet najlepiej odremontowane mieszkanie nie będzie już nigdy nowe. Z pewnymi usterkami czy nietrafionymi pomysłami projektantów, właścicielom przyjdzie się mierzyć przez cały okres zamieszkiwania danego lokum. Zatem odpowiedź na fundamentalne pytanie: czy warto kupić nowe mieszkanie? – brzmi jednoznacznie – tak!

Przyjrzyjmy się inwestycjom takim jak Rezydencja Sasina w Wołominie. Miejscowość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy i jest z nią doskonale skomunikowana, a zatem dojazd do pracy nie zajmuje dłużej, niż w przypadku mieszkania w innej dzielnicy miasta. Jednocześnie położenie nieruchomości w zielonym i spokojnym miejscu to gwarancja zasłużonego odpoczynku po powrocie do domu.

Ponadto nowe mieszkania są znacznie lepiej przemyślane pod względem funkcjonalności i ergonomii, niż lokale w starych budynkach. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom projektanckim i architektonicznym, nawet niewielki metraż można podzielić na niezależne strefy, a ich użytkowanie jest wygodne i intuicyjne.

Co więcej, jeszcze na etapie trwania prac możemy zadecydować o umiejscowieniu ścianek działowych, elementów hydraulicznych czy gniazdek elektrycznych, a także wybrać armaturę, kafelki czy kolor ścian. Od samego początku mieszkanie jest więc uszyte na naszą miarę.

Mieszkanie pod klucz – czy to się opłaca?

Zakup mieszkania w stanie „pod klucz” jest wydatkiem większym, niż stan deweloperski, nie mówiąc już o stanie surowym zamkniętym. Czy oznacza to jednak, że mieszkanie jest droższe? Bynajmniej. Nie musimy kupować części wyposażenia i artykułów, nie musimy płacić wykonawcom. Inwestycja zwraca się zatem już w momencie pierwszego przekręcenia klucza w zamku.

Deweloper może również zaoferować korzystne dla nas warunki, takie jak płatność w ratach. Podpisanie umowy przedwstępnej jest gwarantem stałości ceny, co jest szczególnie istotne w sytuacji niestabilności gospodarczej.

Warto rozważyć wszystkie opcje i zdecydować się na to, co dla nas optymalne. Zakupiona nieruchomość stanie się naszym domem na lata – warto zadbać, abyśmy każdego dnia mogli budzić się z myślą, iż w kluczowym momencie wyboru mieszkania podjęliśmy właściwą decyzję.